Domov / Šport / Námestovskí futbalisti zatiahli na svojej bráne roletu

Námestovskí futbalisti zatiahli na svojej bráne roletu

Hornooravci sa naučili nedostávať lacné góly

Séria neporaziteľnosti zverencov skúseného Pavla Strapáča pokračuje. Pocit prehry nezažili v ostatných ôsmich stretnutiach. Táto málo vídaná séria sa začala minulý rok, presnejšie 21. októbra. Vtedy porazili FTC Fiľakovo, celok z horných priečok tabuľky Tipos III. ligy Stred.

Ani počas zimnej prestávky sa neoddychovalo a dobré výsledky prišli aj v úvodnej odvetnej časti aktuálneho súťažného ročníka. Momentálna bilancia od vyššie uvedeného dátumu je veľmi potešujúca – šesť výhier a dve remízy.

Káder bielo-čiernych sa čiastočne pozmenil. Príležitosť dostávajú starší dorastenci i dvaja noví hráči – Patrik Chovan a Samuel Prokaj.

Mužstvo zatiaľ neinkasovalo vo všetkých jarných stretnutiach a ani v ostatnom jesennom súboji v Žabokrekoch proti Martinu. Jeho séria bez inkasovaného gólu trvá úctyhodných 650 minút. Toto však nie je konečné číslo. Najbližšie sa predstavia už túto stredu 1. mája v Čadci a tam je tiež šanca na dobrý výsledok.

Čisté kontá brankárov Námestova v sezóne 2018/2019

Tomáš Lešňovský   (9 zápasov bez inkasovaného gólu)

6. kolo, MŠK Novohrad Lučenec 3:0 (d)
7. kolo, TJ Sklotatran Poltár 1:0 (v)
13. kolo, MŠK FOMAT Martin 1:0 (v)
16. kolo, MŠK Rimavská Sobota 0:0 (d)
17. kolo, OŠK Liptovský Štiavnica 1:0 (v)
18, kolo, MFK Zvolen 2:0 (d)
19. kolo, TJ Baník Kalinovo 1:0 (v)
20. kolo, ŠKM Liptovský Hrádok 1:0 (d)
21. kolo, MŠK Novohrad Lučenec 0:0 (v)

Tomáš Lešňovský má dôvod na spokojnosť. Stal sa z neho nepriestrelný muž.

Viliam Kormaňák   (1 zápas bez inkasovaného gólu)

10. kolo, TJ Tatran Oravské Veselé 0:0 (d)

Viliam Kormaňák je ešte stále brankárom staršieho dorastu U19. Do brány A-mužstva sa dostal v troch súťažných stretnutiach, keď nahradil zraneného Lešňovského.

Ako vidíme, v súčasnosti funguje námestovská defenzíva viac ako spoľahlivo. V desiatich tohtosezónnych stretnutiach si plnila svoje úlohy na sto percent. V ďalších šiestich meraniach síl inkasoval celok od Oravskej priehrady vždy len jeden gól.

V úvodných desiatich kolách bola bilancia vtedajšieho trénera Ivana Rusnáka 3 výhry, 1 remíza, 6 prehier a pasívne skóre 10:13. Stačilo to na zisk neuspokojivých 10 bodov. Jeho nástupca Pavol Strapáč si odvtedy v jedenástich dueloch zaknihoval 6 výhier, 4 remízy, 1 prehru a aktívne skóre 13:5. Na konto Námestovčanov pribudlo ďalších 22 cenných bodov.

Aktuálnu sezónu začal tréner Ivan Rusnák. Tím opustil po nečakanej domácej prehre 1:2 s Krásnom nad Kysucou. V súčasnosti vedie celok Novote v VI. lige.
Terajší kormidelník Pavol Strapáč sa vrátil na miesto, kde pôsobil päť sezón. To, že poznal hráčov i tamojšie futbalové prostredie, sa ukázalo ako výhoda.

Nastal teda obrat k lepšiemu. Verme, že tento jav bude mať dlhšie trvanie. Hornooravci majú rozhodne kvalitu, aby okupovali horné priečky v tabuľke najvyššej stredoslovenskej súťaže. Ak budú takto pokračovať, postupne sa na ne určite prepracujú.

AUTOR: Milan Švába