Domov / Šport / Námestovskí futbalisti vstupujú na druholigovú scénu
Na góly navrátilca Patrika Chovana (v strede) sa budú priaznivci MŠK určite spoliehať.

Námestovskí futbalisti vstupujú na druholigovú scénu

Veľký futbalový okamih na Orave sa blíži a preto je potrebné pripomenúť si pred jeho začiatkom pár dôležitých faktov. Celok z metropoly Bielej Oravy prinavrátil nášmu regiónu druhú najvyššiu súťaž po piatich rokoch. Predtým v nej pôsobil MFK Dolný Kubín.Námestovský MŠK je v nej absolútnym nováčikom. Spolu s FK Humenné a FC Rohožník doplnil zostávajúcu trinástku účastníkov z predchádzajúcej sezóny.

Doma každú druhú sobotu. Hornooravský klub bude hrávať svoje domáce majstrovské futbalové zápasy vždy v sobotu v úradnom hracom čase. V jesennej časti má na programe dovedna 17 stretnutí, ktoré absolvuje striedavým spôsobom „doma – vonku“. Začína 24. júla a končí 13. novembra 2021.Prvá polovica súťažného ročníka bude trvať bezmála 4 mesiace a prinesie poriadnu porciu súbojov. Navyše, vybrané zápolenia ponúknu fanúšikom internetové televízie Futbalnet.TV a Huste TV. K ním sa čoskoro pridá nový kanál JOJ Šport. Máme sa teda na čo tešiť!

V druhej lige čakajú Námestovčanov neľútostné súboje o každý meter hracej plochy.

Hrať sa bude až do novembra. Pred vlastným publikom sa Námestovčania predstavia 9-krát, a to postupne proti Banskej Bystrici, Skalici, Podbrezovej, Košiciam, Šamorínu, Púchovu, Komárnu, Petržalke a v jarnej predohrávke proti Trebišovu. V ôsmich prípadoch budú o body bojovať na ihriskách súperov. V Trebišove, v Dubnici nad Váhom, v Žiline proti tamojšiemu B-tímu, v Bardejove,v Bratislave proti Slovanu U21, v Humennom, v Rohožníku a v jarnej predohrávke vo Zvolene proti banskobystrickej Dukle.

Zmena vstupného. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že vstupné na domáce súťažné duely Námestova sa zmenilo. Je rozdelené do niekoľkých cenových kategórií a pribudla i možnosť dať si vyrobiť sezónnu permanentku priamo na meno.

Cenové úrovne vstupeniek

dospelí (muži aj ženy) nad 18 rokov – 3 eurá,

mládež od 6 do 18 rokov, dôchodcovia a osoby ŤZP – 1 euro,

deti do 6 rokov – zdarma,

sezónna permanentka pre dospelých – 40 eur.

Kvarteto trénerov v zložení zľava Miroslav Trnka, Andrej Stašiniak, Patrik Barčák a Stanislav Kormaňák.

Diváci, ktorí majú záujem o permanentku na celú sezónu (t. j. 15 domácich stretnutí), to musia nahlásiť v bare Šport club prípadne e-mailom na info@msknamestovo.sk. Pre vytvorenie personalizovanej permanentky je potrebné uviesť meno, adresu a číslo občianskeho preukazu. Tá začína platiť hneď po jej vyhotovení od nasledujúceho domáceho zápasu a je potrebné sa ňou preukázať vždy pri vstupe na štadión spolu s občianskym preukazom. Platnosť takejto permanentky zaniká automaticky po poslednom domácom zápase sezóny 2021/2022.

Spolu sme silnejší. Veľké druholigové dobrodružstvo sa čoskoro začína. Nezabudnite si vždy každú druhú sobotupoobede rezervovať čas aj na zaujímavý futbalový duel. Ten vám ponúkne námestovskádružina. Zároveň dúfame, že s vašou podporou sa dočkáme viacero prekvapení na úkorskúsených rivalov. Dovidenia na štadióne MŠK, vážení futbaloví priatelia!

Na góly navrátilca Patrika Chovana (v strede) sa budú priaznivci MŠK určite spoliehať.

Zdroj: MŠK Námestovo Foto: Milan Švába