Domov / Aktuality / Námestovské tanečníčky opäť majsterkami Európy

Námestovské tanečníčky opäť majsterkami Európy

Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ) Pierrot aj tento rok reprezentovala mesto Námestovo na majstrovstvách Európy v tanci, ktoré sa konali od 27.júna v Rumunskom meste Brašov. Slovensko reprezentovali vďaka tanečnej súťaži SHOWTIME, ktorá je najväčšia a najpopulárnejšia súťaž na Slovensku. Minulý rok sa im v Budapešti podarilo vyhrať zlato a tento rok opäť obhájili svoj titul. Domov si doviezli aj mnoho ďalších ocenení.

V Rumunskom meste Brašov sa tento rok konal IX. Ročník Majstrovstiev Európy v tanci a speve. Proti sebe súťažilo tento rok 11 kategórii, zúčastnilo sa viac ako 2000 tanečníkov a predviedlo sa okolo 400 vystúpení. „Súťaže showtime sme sa zúčastnili už tretíkrát, z toho sme dvakrát išli aj na majstrovstvá. Samozrejme, dievčatá mali trému a strach, lebo nereprezentovali len seba, ale snažili sa do toho dať naozaj všetko. Navyše, nechceli sme predsa cestovať 15 hodín zbytočne,“ dodala  ich pani učiteľka Janka Babuliaková.

Pierrot súťažil v 6 kategóriách a na súťaži žali jeden úspech za druhým. Vďaka p. učiteľke Okoličanyovej sa stali Bambuľky majsterkami Európy a tanečné skupiny Evy a Farby získali striebornú medailu. Dievčatá zo skupiny Katchy sa stali zase majsterkami aj vďaka pani učiteľke Petrovičovej a zároveň získali i cenu poroty. Tanečná skupina Good girl si zase niesla domov bronzovú medailu. Majsterkami Európy sa stali aj Žaškovské rozkazovačky, ktoré viedla p. učiteľka Babuliaková. Tie si tiež domov odniesli aj cenu poroty.

Dievčatá si už teraz s hrdosťou naplno užívajú prázdniny. Budúci rok by chceli reprezentovať mesto zase. „Za našu reprezentáciu možno vďačiť hlavne aj sponzorom, bez nich by to nešlo. Práve preto by som sa im aj touto cestou chcela za cely Pierrot veľmi pekne poďakovať, zároveň aj všetkým čo nám ešte finančne prispeli alebo nejakým spôsobom pomohli. Ďakujeme veľmi pekne“ dodala na záver p. Babuliaková.

Autor: Nikola Bystričanová