MŠK Námestovo: Zimná príprava – dospelí zatiaľ bez prehry

utorok 31. január 2017 – Na pôde druholigistu sa zrodila cenná remíza

Martin – Námestovo 2:2 (1:0)

Góly: Ján Gríger, Ľubomír Gorelčík – Lukáš Čecho, Patrik Jagnešák

Zostava mužov Námestova: T. Lešňovský – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – M. Gužiňák, P. Jagnešák, L. Čecho, L. Kubica – T. Košút, striedali: Ľ. Jaššo, M. Šmiheľ

Zápas na Turci mal pomerne rýchle tempo. Prvýkrát vážnejšie pohrozil strelou z diaľky hosťujúci Martin Buckulčík. Skóre sa však menilo až v 35. minúte, kedy bol Tomáš Lešňovský prekonaný po hlavičke Jána Grígera do jeho protipohybu. Hornooravci sa dočkali vyrovnania v 65. minúte. Postaral sa oň strelou zblízka Lukáš Čecho. Ešte väčšia spokojnosť bola na hosťujúcej lavičke o deväť minút neskôr. Presným zakončením z priameho kopu sa prezentoval Patrik Jagnešák. V závere sa už zdalo, že by Námestovčania mohli dotiahnuť duel do víťazného konca. Prišla ale 88. minúta a rovnako vydarená umiestnená strela domáceho Ľubomíra Gorelčíka zo štandardnej situácie.

sobota 28. január 2017 – Zaujali nielen góly, ale i brankárske zákroky

Námestovo – Zubrohlava 4:1 (3:1)

Góly: Samuel Kurtulík, Lukáš Čecho, Marián Šmiheľ, Tomáš Košút – Dávid Babinský (z 11 m)

Zostava mužov Námestova: T. Lešňovský – M. Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – Ľ. Jaššo – M. Šmiheľ, S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – P. Jagnešák, striedali: M. Gužiňák, M. Kubás, T. Košút, M. Rajnoha

Duel geograficky blízkych tímov priniesol pekné momenty na oboch stranách.

Domáci hráči dominovali v držaní lopty a pôsobili aj futbalovejším dojmom. Raketový vstup do zápasu sa tentoraz nekonal, no vedenia sa ujali už v 10. minúte. Zakrátko nato pridali ďalší presný zásah. V závere prvého dejstva lopta rozvlnila sieť ešte dvakrát. Raz na jednej i druhej strane. Hostia znížili gólom z penalty, po ňom sa presadil navrátilec Marián Šmiheľ. V druhom polčase si MŠK nielen udržalo, ale ešte aj kozmeticky upravilo pohodlný náskok. Nový, no nie neznámy gólman Tomáš Lešňovský nemal veľa zákrokov. Musel byť však v strehu, lebo strelecké pokusy hosťujúceho celku boli nebezpečné. Taktiež treba pochváliť brankára Zubrohlavy Adama Jendrola, ktorý svoj tím viackrát podržal.

piatok 20. január 2017 – Rusnákovci predviedli gólový uragán

Námestovo (muži) – Námestovo U19 (starší dorast) 8:1 (7:0)

Góly: Tomáš Košút 3, Samuel Kurtulík 2, Lukáš Kubica, Martin Habiňák, Lukáš Čecho – Ľubomír Záhumenský

Zostava mužov Námestova: S. Kormaňák – M: Pikoš, M. Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – T. Košút, striedali: V. Kormaňák (b), M. Gužiňák, R. Jagnešák, Ľ. Jaššo, M. Kubás, M. Snovák

Úvodné stretnutie prípravy, ktoré sa hralo večer na 2 x 40 min, malo jednoznačnejší priebeh ako sa očakávalo. Dorastenci nezachytili nástup skúsenejšieho mužstva a v 31. minúte bol stav už 7:0. Ešte že rovnaký scenár sa neopakoval po výmene strán…

Aj keď muži herne dominovali, nesnažili sa za každú cenu dosiahnuť dvojciferný výsledok. Zaujímavosťou tohto duelu je, že v bráne seniorského A-tímu sa vystriedali obaja Kormaňákovci. Najprv bol v nej otec Stanislav a potom jeho syn Viliam, vekom ešte dorastenec. Netradičná situácia, ktorá vyplynula z absencie brankárskej jednotky Tomáša Smataníka.

Autor článku: Milan Švába