MŠK Námestovo: Súper z Horehronia bol nebezpečný, no neefektívny

nedeľa 26. marec 2017 – MŠK Námestovo: 16. kolo – oku lahodiaci výkon domácich okorenený štyrmi presnými zásahmi
Námestovo – Podbrezová B 4:0 (2:0)
Góly: Samuel Kurtulík 2, Martin Habiňák, Juraj Siman
Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák (88. Marek Buckulčík), Ľ. Jaššo (78. T. Košút), L. Čecho, L. Kubica (66. M. Kubás) – S. Kurtulík

Poslednú marcovú nedeľu pripravilo mužstvo dospelých pre svojich verných priaznivcov pekné futbalové predstavenie.

Už úvodné minúty naznačili, že diváci v metropole Bielej Oravy uvidia svižný futbal. Oba celky sa snažili hrať kombinačne s rýchlym prechodom do útoku. Duel nemal hluché pasáže, aktéri na hracej ploche si vytvárali šance až do úplného záveru. Avšak premieňať ich dokázali iba futbalisti v žlto-čiernych dresoch.
S pribúdajúcom čase ale tlak domácich narastal. Rezervu fortunaligistu uzavreli na jeho polovici a obliehali jej pokutové územie. V 18. minúte sa po rohovom kope Jagnešáka pretlačil pred bránu hostí kapitán Martin Habiňák a vďaka svojmu dôrazu dopravil loptu do siete. Námestovčania pokračovali v nastúpenom trende a hosťujúci gólman Patrik Lukáč si mohol hlasivky vykričať z toho, ako neustále usmerňoval svojich spoluhráčov.

Tomáš Lešňovský prvýkrát vážnejšie zakročil až v 29. minúte, kedy vyrazil razantný priamy kop. Onedlho nato prišiel krásny gólový moment, o ktorý sa postaral Samuel Kurtulík. V súperovej šestnástke sa s prehľadom preštrikoval cez obrancov a bez váhania zvýšil na 2:0. Zaskočení zverenci Jána Gajdošíka nečakali takýto scenár zápasu. Začali hrať aktívnejšie, no defenzíva MŠK bola bezchybná.
Hornooravci sa neuspokojili a v dobrom výkone pokračovali i po výmene strán. Avšak B-tím podbrezovského ŽP Šport stále narážal na skonsolidované zadné rady Námestova. Ďalšie potešenie pre divákov sa zrodilo v 55. minúte. Hráč zápasu Samuel Kurtulík namieril loptu nekompromisne k pravej žrdi a ešte viac rozosmutnel kolektív v bordových dresoch. Ten ale ani za nepriaznivého stavu nezložil zbrane. Brankár Lešňovský bol však naďalej pozorný a nedovolil mu zaznamenať ani čestný úspech. Svoj dobrý výkon znásobil ďalšou vyrazenou strelou nad brvno a druhým čistým kontom na jar.

Futbalom baviaci sa hostitelia zasadili rezerve Podbrezovej definitívne k. o. v 74. minúte. Juraj Siman napriahol loptu spoza šestnástky. Tá pred Lukáčom mierne skočila a zakotvila za jeho chrbtom. Predtým však ešte stihol vychytať osamoteného Kurtulíka. Krátko pred koncom ešte nezužitkoval dobrú pozíciu na skórovanie striedajúci Martin Kubás. Jednoznačná výhra oravského treťoligistu je úplne zaslúžená. Dokonale sa ňou rehabilitoval za nie príliš presvedčivý výkon v predchádzajúcom súboji proti Krásnu nad Kysucou.