Domov / Šport / MŠK Námestovo: zimná príprava – dokonalá druhopolčasová demontáž hostí

MŠK Námestovo: zimná príprava – dokonalá druhopolčasová demontáž hostí

sobota 11. marec 2017 – Treťoligista dal za polhodinu päť gólov

Námestovo – Trstená 7:1 (1:1)

Góly: Patrik Jagnešák 2, Ľubomír Jaššo 2, vlastný (Peter Bandík), Samuel Kurtulík, Tomáš Košút – Milan Jaroš

Zostava mužov Námestova: T. Lešňovský – M. Pikoš, M. Šmiheľ, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Ľ. Jaššo, L. Kubica – T. Košút, striedali: M. Kubás, L. Čecho, Ľ. Záhumenský


Po prvom polčase to na jednoznačnú výhru Námestovčanov rozhodne nevyzeralo.

Hosťujúci štvrtoligista tak isto, ako väčšina doterajších súperov Námestova v príprave, dal prednosť pozornému bráneniu pred častými ofenzívnymi výletmi. Defenzívna taktika určitý čas na žlto-čiernych aj platila. Skúsenejší domáci kolektív viackrát prenikol do prehustenej šestnástky, no v zakončení mal spočiatku rezervy.

Diváci v 20. minúte takmer skameneli, keď sa prvý prienik Trstenej do pokutového územia skončil gólom Milana Jaroša. Našťastie, bol to dobrý impulz pre MŠK, aby začal hrať ešte aktívnejšie. Na vyrovnanie si ale musel počkať, pretože v 27. minúte nepremenil nariadenú penaltu Marián Šmiheľ. To prišlo až krátko pred koncom úvodného dejstva, kedy sa nevyznamenali zadné rady hostí a ponúkli Patrikovi Jagnešákovi poľahky zakončiť do odkrytej brány.

Tento ľavý stredopoliar azda najviac zamestnával súpera spod Kľozova. Odmenou mu bol ďalší presný zásah v 53. minúte. Námestovo sa dostalo do vedenia a to potom už neustále len zvyšovalo. Pod tretí gólový moment sa podpísali zakončujúci Martin Kubás a nešťastník Peter Bandík. Ten ju ako posledný v sklze dopravil za bránkovú čiaru.

Kontaktný gól mal v 70. minúte na kopačke Dávid Štober, avšak jeho ukážkový priamy kop vyrazil Tomáš Lešňovský na roh. Defenzíva červeno-bielych sa potom viac-menej rozpadla a Rusnákovci sa bez problémov dostávali až k Smieškovej bráne. Výsledkom ich snaženia boli ďalšie štyri lopty v jeho sieti. Dvakrát, strelou po zemi a hlavou, sa presadil Ľubomír Jaššo. Raz mal presnú mušku Samuel Kurtulík a gólu sa dočkal aj Tomáš Košút.

Autor článku: Milan Švába