MŠK Námestovo: 30. kolo – Naordinovaná taktika ostala v šatni

streda 30. máj 2018 – Mrzí nielen výsledok, ale i výkon domácich

Námestovo – Žarnovica 0:1 (0:1)

Gól: Oleksandr Kovchar

Zostava domácich: T. Lešňovský – Ma. Pikoš (58. M. Buckulčík), J. Siman, M. Habiňák, Mi. Čiernik – Mar. Čiernik – P. Jagnešák (90. Š. Mydlár), L. Čecho, S. Kurtulík (71. R. Jagnešák), L. Kubica – Ma. Žákovič

V hre Hornooravcov sa vyskytli viaceré nečakané trhliny.

Zverenci trénera Ivana Rusnáka sa stretnutie predohrávaného záverečného kola dobre naladili. Uplynulú nedeľu uspeli na horúcej novohradskej pôde, keď zdolali už na tretej priečke nachádzajúca sa Kalinovo 3:1. Poslednú májovú stredu privítali súpera z dolnej polovice tabuľky, no svoj výkon zo zápasu vonku nezopakovali. Zaostali za svojimi možnosťami a dovolili Žarnovici odviesť si od Oravskej priehrady všetky body. A to čakal naozaj málokto.

Od úvodu nepredvádzali žlto-čierni hru, na ktorú boli ich priaznivci zvyknutí v ostatných dueloch. Hostia z regiónu Tekov, vedomí si sily MŠK, nastúpili s defenzívnou taktikou. Výrazne prehusťovali priestor pre vlastnou šestnástkou, čo sťažovalo Námestovu dostávať sa k zakončeniu. To naviac nemalo svoj deň a častokrát prihralo loptu presne na nohu protihráčov. Potvrdili by to najmä futbalisti zo stredovej formácie, ktorým sa tento súboj vôbec nevydaril.

Už v 7. minúte bol Lešňovský v pohotovosti, keď jeho zákroku predchádzala nedovolená hra vysokou nohou zo strany hosťujúceho hráča. Slabá hlavička od zeme v podaní Kurtulíka nemohla o 5 minút neskôr prekvapiť dobre stojaceho brankára Högera. A keď onedlho zbytočne stratil loptu Kubica, ďalší strelecký pokus na domácu bránu vyslal Hudák. Po polhodine hry neodmietol zakončiť ani Lipták, no jeho lob, našťastie, nebol gólový. Kolektív v bielo-čiernych dresoch ťažil predovšetkým z nepresností hostiteľov a tých bolo viac ako dosť.

Trest za nevýrazný výkon domácich prišiel v 42. minúte. Ukrajinský legionár Oleksandr Kovchar sa odhodlal vystreliť z 30 metrov a nachytal námestovského brankára na hruškách. Ten si zle vyrátal let lopty a predčasne išiel k zemi. Lopta pre ním skočilo a putovala za jeho chrbát. Veľmi lacný gól, z ktorého bol prekvapený aj súper. Diváci verili, že polčasová prestávka príde ich tímu vhod, no nestalo sa tak. Po výmene strán si vytvoril zopár šancí, no pokračoval v bezduchom hernom prejave.

V 49. minúte stratil loptu Čecho. Hráč súpera sa s ňou dostal až pred pokutové územie Námestova, kde bol faulovaný. Následný priamy kop Hudáka skončil na ľavej žrdi Lešňovského brány. Vyrovnanie mal na dosah Kubica, no to by musel využiť zlé vybehnutie brankára. Loptu však poslal len do bočnej siete. Následný prienik Kurtulíka bol tak isto neefektívny. Ďalšiu nepochopiteľnú zlú prihrávku vyprodukoval Marián Čiernik. To už prítomné publikum neveriacky krútilo hlavami nad trápením rusnákovcov.

Prišli aj svetlé momenty námestovského MŠK. Pokus striedajúceho R. Jagnešáka z ostrého uhla gólman Žarnovica chytil. Čo ale nepremenil nepokrytý Čecho, to nedokázal prijať mozog azda nikoho na štadióne. Z pár krokov mieril trestuhodne nad bránu. A keď hlavičkoval po rohu Siman len do pravej žrde, viacerí tušili, že je zle-nedobre. Potvrdil to aj hosťujúci Antošík, ktorý poriadne natiahol tak isto v pokoji nechytajúceho Lešňovského.

Smolu mala aj dvojica Žákovič – P. Jagnešák. Prvý menovaný kolmou prihrávkou našiel svojho spoluhráča, to ten zblízka Högera neprekonal. V 79. minúte zle vybehol Lešňovský a rodiace sa nebezpečenstvo v poslednej chvíli hasil Marián Čiernik. Zúfalý záverečný nápor domácich už nič nepriniesol. Čechovej strele chýbala razancia a neujala sa ani Habiňákova koncovka. Loptu z bránkovej čiare odkopával obranca hosťujúceho MFK.

Námestovčania nemajú veľa času, aby sa dostatočne pripravili na ďalšiu, podstatne náročnejšiu prekážku. Ak chcú doma proti vedúcej banskobystrickej Dukle niečo uhrať, musia sa výrazne zlepšiť vo viacerých herných činnostiach. Či tomu tak bude, o tom sa presvedčíme už najbližšiu sobotu podvečer. Body ale potrebujeme tak isto, ako futbalisti od Hrona.