MŠK Námestovo: 3. kolo – Zdolateľný súper uchmatol pre seba bod

sobota 19. august 2017 – Strata dvoch bodov sa doma nečakala

Námestovo – Čadca 1:1 (0:0)

Góly: Michal Čiernik – Tomáš Tlelka

Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák (32. R. Jagnešák), Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Mar. Čiernik, L. Kubica (72. Š. Mydlár) – Ma. Žákovič

Súboj aktérov tohto duelu má vždy špecifickú príchuť bez ohľadu na to, či sa hrá na Orave alebo na Kysuciach. Oba celky sa veľmi dobre poznajú a v najvyššej stredoslovenskej súťaži sa stretávajú už niekoľko sezón. Navyše tréner Čadce Pavol Strapáč pôsobil v nedávnej minulosti päť ročníkov ako lodivod tímu od Oravskej priehrady. V ostatných vzájomných zápasoch sa viac darilo hráčom v žlto-čiernych dresoch. Napriek tomu nečakalo Hornooravcov uplynulú sobotu ľahké stretnutie. A to sa aj potvrdilo.

Úvodné dve príležitosti patrili hosťom. V 3. minúte vyrazil Lešňovský dobre mierenú strelu Gavlasa. Onedlho to po zemi skúšal Zubka, no jeho slabý pokus gólman MŠK poľahky zneškodnil. Potom už prišli chvíle Námestova. Kurtulík vysunul Žákoviča, no tomu lopta v rozhodujúcom okamihu odskočila. Následne Žákovič nahrával Kubicovi a jeho razantná koncovka z uhla preverila pozornosť brankára Čadce. Hneď nato sa k zakončeniu dostal aj Kurtulík, no Žákovič k dorážke už nie. Škoda týchto nevyužitých šancí…

Hostia (v bielych dresoch) odchádzali z Oravy spokojní. Domácim sa remíza málila.

V prvom polčase mohol Kubica skórovať ešte dvakrát. V 25. a 44. minúte. Jeho zakončenia boli prudké, no brankár Hlava naďalej pozorný a už aj dostatočne rozchytaný. Rovnako nebezpečný bol aj Patrik Jagnešák. V 29. minúte dravo prenikol do pokutového územia, no nemieril do priestoru troch žrdí. Aj po následnom priamom kope z jeho kopačky svietili na ukazovateli dve nuly.

Iba niečo vyše polhodinu vydržal na hracej ploche domáci kapitán Martin Habiňák. Po jednom zo súbojov z brankárom Čadce si spôsobil tržnú ranu na nohe a musel byť vystriedaný. Na post stopéra sa presunul Juraj Siman. Defenzívny štítom bol Marián Čiernik. Ten ale obhospodaroval veľký priestor a nevyhýbal sa ani útočeniu.

Druhé dejstvo prinieslo tak isto dostatok možností na zmenu nerozhodného stavu. Odvážnejšie začali zverenci Ivana Rusnáka. V 50. minúte nevyšli „nožničky“ Žákovičovi. Po ňom Patrik Jagnešák nepotrestal zlú rozohrávku ochrancu svätyne hostí. Lešňovský bol opäť v strehu v 57. minúte, kedy vyrazil nepríjemnú strelu aktívneho Gavlasa. No po nasledujúcom rohovom kope už, bohužiaľ, kapituloval. Na centrovanú loptu si dobre vyskočil kapitán Čadce Tomáš Tlelka a hlavou otvoril skóre – 0:1.

Zvýšená aktivita MŠK bola logickým vyústením vzniknutej situácie. Hostitelia si prehru v žiadnom prípade nepripúšťali. Všemožne sa snažili dostávať do šestnástky Kysučanov, čo sa im aj darilo. Ostávalo ale iba pri náznakoch šancí. Obrana Čadce stála na pevných základoch. Ešte že prišla 74. minúta a gólová radosť priaznivcov domácich. Mydlár posunul loptu Michalovi Čiernikovi a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Zaslúžené vyrovnanie. Snaha o vsietenie víťazného gólu bola evidentná, no stav 1:1 ostal v platnosti až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu. Námestovo si tak zaknihovalo tretí nerozhodný výsledok v aktuálnom ročníku.

Autor článku a foto: Milan Švába