MŠK Námestovo: 28. kolo – Pohodlná cesta k trom bodom

sobota 16. jún 2018 – Novohradčania bez legionárov nepotrápili hostiteľov

Námestovo – Lučenec 4:0 (3:0)
Góly: Lukáš Kubica, Patrik Jagnešák, Marek Žákovič, Martin Buckulčík

Zostava domácich: T. Lešňovský (61. D. Kubica) – Mi. Čiernik, Ľ. Jaššo, M. Habiňák, M. Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák (71. Š. Mydlár), R. Jagnešák, L. Čecho, L. Kubica – Ma. Žákovič (85. Sa. Kormaňák)

Domáci futbalisti korunovali svoju dobrú hru štyrmi ukážkovými presnými zásahmi.

V záverečnom vystúpení v súťažnom ročníku 2017/2018 bojovali celky už len o konečné umiestnenie. Hostia by si v prípade víťazstva udržali 3. priečku. Námestovčania si potrebovali upevniť prijateľné 6. miesto. Tréneri obidvoch kolektívov dali voľno viacerým hráčom. Z domáceho mužstva nenastúpil Marcel Pikoš, Samuel Kurtulík ani Juraj Siman. Hosťom zase chýbali štyria už dovolenkujúci futbalisti zo Srbska. Z tohto dôvodu dostali priestor na hracej ploche viacerí dorastenci. Viac ich bolo ale na strane Lučenca.

Ideálne počasie prilákalo do hľadiska dve stovky divákov a tie sa mali od začiatku na čo pozerať. Hlavne kvôli ofenzívnemu hernému prejavu žlto-čiernych. Celok s juhu stredného Slovenska sa snažil o rýchlu kombináciu, ale šestnástka domácich bola jeho konečnou zastávkou. Postupne sa začala výraznejšie prejavovať herná vyspelosť rusnákovcov a góly v sieti súperi boli len otázkou času. Ako prvý pohrozil Lukáš Kubica, no mladý Lamocký v bráne Novohradčanov vyrazil loptu na roh.

Rozbehnutí Námestovčania nepoľavili ani v ďalšom priebehu prvého polčasu. V 18. minúte už nemohol Lukáš Kubica zaváhať, keď mu loptu ako na podnose prihral presne na nohu Žákovič. Únik po ľavej strane, prienik do pokutového územia a zakončenie pod brvno pohladili dušu prítomného publika. Pravý stredopoliar Kubica sa po polhodine hry predstavil v úlohe gólového asistenta, keď našiel Patrika Jagnešáka, ktorý rutinérsky zvýšil na 2:0. Na kopačky hráčov domáceho MŠK prišla pohoda a s ňou i ďalšie dobré príležitosti na skórovanie.

V 35. minúte si hosťujúceho gólmana nevychutnali Rastislav Jagnešák a Marián Čiernik. Treba ale vyzdvihnúť dva výborné zákroky ochrancu lučeneckej svätyne. V 41. minúte ho neprekonal ani P. Jagnešák, ktorý chcel nasmerovať loptu pomedzi jeho nohy. Keď sa už aktéri chytali na polčasovú prestávku, unikol Marek Žákovič a povedľa vybiehajúceho Lamockého poslal loptu poľahky do opustenej brány. S týmto priebežným stavom vopred nepočítal nikto z priaznivcov Hornooravcov, ale bol logickým vyústením diania na ihrisku.

Ani pohodlné vedenie neprinútilo po výmene strán „Strojár“ ubrať nohu z plynu. Pokračoval vo svojej oku lahodiacej hre, ktorou jednoznačne prevýšil tabuľkovo lepšie postaveného súpera. V 50. minúte mieril tiesnený Čecho len do nôh mladého hosťujúceho hrdinu. Potom prišla chvíľa s chuťou hrajúceho Žákoviča. Ten padajúcim listom opečiatkoval brvno brány Novohradu. Ďalší futbalista, ktorému vyšiel zápas – Lukáš Kubica – po úniku z dobrej pozície nemieril do priestoru troch žrdí.

Nepremenené šance až tak nemrzeli, pretože radosť do domácich radov opäť priniesol v 68. minúte Martin Buckulčík. Presnou spätnou nahrávkou ho našiel kapitán Habiňák a prudká strela pravého obrancu si našla miesto v sieti.

Záverečný koncert tímu od Oravskej priehrady už zmenu jednoznačného výsledku nepriniesol. Prikrášliť ho mohol ešte Marián Čiernik, Martin Habiňák, Marek Žákovič, no to by už bola azda až príliš krutá porážka Lučenca. Bodku za vydarenou sezónou dala strela Ľubomíra Jašša do brvna. Po zápase nechýbal tradičný potlesk a zborové „Ďakujeme!“ z tribúny. Táto výhra bola venovaná dlhoročnému priaznivcovi domácich Viliamovi Verníčkovi, ktorý nás náhle opustil uplynulý týždeň.

Autor článku a foto: Milan Švába