MŠK Námestovo: 24. kolo – Domáce hradby boli opäť pevné

sobota 19. máj 2018 – Snaživí hostia nás neprinútili kapitulovať

Námestovo – Teplička nad Váhom 3:0 (2:0)
Góly: Lukáš Kubica 2, vlastný (Denis Muráň)

Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, J. Siman, M. Habiňák, M. Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák (71. Ma. Pikoš), L. Čecho, S. Kurtulík (67. R. Jagnešák), L. Kubica (76. Š. Mydlár) – Ma. Žákovič (85. Š. Nižník)

Súboje proti papierovo slabším tímom nebývajú vždy jednoduché a potvrdilo sa to aj ostatnú sobotu. Prvú štvrťhodinu veľa vzruchu na hracej ploche nebolo. Potom pekne prenikol po ľavej strane do pokutového územia Kurtulík. V ňom milimetrovou prihrávkou našiel P. Jagnešáka. Ten nemal výhodnú pozíciu na zakončenie a loptu posunul Lukášovi Kubicovi. Narodeninový oslávenec to urobil najlepšie ako mohol a poslal ju laserovo presne do odkrytého priestoru k pravej žrdi – 1:0.

Ďalší priebeh zápasu ukázal, že tento stav dlho nevydrží. V 22. minúte sa odhodlal k ďalekonosnej strele Kurtulík. Brankár hostí ju na dvakrát vyrazil na roh. Po jeho rozohraní Kubica pekne vnikol do „veľkého vápna“ a krížnou strelou prekonal Ďuríčka. Prvý úspešný zákrok si na svoje konto pripísal Lešňovský v domáce bráne v 28. minúte, kedy zasahoval pri koncovke Blaščíka. Sebavedomie mu zdvihlo i ďalšie výborné vyriešenie nebezpečnej situácie po Kapusniakovej strele zblízka.

Hráči MŠK potvrdili úlohu favorita, no nevyhli sa ani hluchým minútam.

Na začiatku druhého dejstva žlto-čierni nepochopiteľne poľavili. Hostia z horného Považia mali častejšie loptu na svojich kopačkách a tlačili sa až do kuchyne domácich. Našťastie, k zakončeniu sa nedostávali. Pre MŠK to bol ale varovný signál, aby sa vrátil k tomu, čo predvádzal v prvej polovici duelu. Vymaľované mohlo byť v 58. minúte. Lopta sa po osi Kurtulík – Habiňák dostala až k P. Jagnešákovi, no ten mieril len do nôh hosťujúceho gólmana. Stalo sa tak onedlho. Po hodine hry hľadal Kubica na hranici päťky Žákoviča. Domáci útočník svojim dôrazom nedovolil Denisovi Muráňovi odkopnúť loptu do bezpečia. Naopak, ten ju nešťastne s pomocou pravej žrde nasmeroval do vlastnej brány.

Agilný Kubica mohol vyšperkovať svoj výkon ďalším presným zásahom, no v 64. minúte po Žákovičovej prihrávke pálil len do nôh brankára Tepličky. V tejto fáze zápasu domáci jednoznačne dominovali. Dokumentoval to aj unikajúci Čecho, ktorý zoči-voči Ďuríčkovi trestuhodne zaváhal. Nepremenené gólové príležitosti sa mohli hostiteľom v ďalšom priebehu vypomstiť. Najprv Lešňovský vyrážal nebezpečnú hlavičku Kapusniaka. Potom výborne zareagoval na dobre umiestnený priamy kop striedajúceho Líšku. Neúspešná odpoveď prišla zo strany domáceho „čerstvého muža“ na hracej ploche R. Jagnešáka, ktorý po prieniku tak isto nedvíhal ruky nad hlavu.

Poslednú šancu na skórovanie si futbalisti v pastelových zelených dresoch vypracovali v 78. minúte, avšak obranca Ozimý napálil loptu len do hornej časti pravej žrde námestovskej brány. Neujala sa ani nasledujúca razantná strela Mariána Čiernika na opačnej strane. Výhra rozdielom triedy je potešiteľná. Vyskytli sa však pasáže, ktoré by skúsenejší súper využil. Na 13. priečke nachádzajúca sa Teplička ukázala svoj potenciál, no nebola efektívna. V obrane Námestova absentoval Jaššo. Stopku mu vystavilo dlhodobé zranenie, s ktorým hrával od zápasu v Čadci.

Ani v tomto stretnutí nebol na striedačke domácich tréner Ivan Rusnák. Odpykával si štvorzápasový trest za nešportové správanie v Detve. Ten sa mu ale týmto súbojom skončil a v Kalinove už bude koučovať svojich zverencov. Verme, že im naordinuje správnu taktiku a domov sa nebudú vracať naprázdno. Veď Námestovčania sa stále nenachádzajú v tabuľke tam, kde reálne patria. Teda o pár miest vyššie.