Domov / Šport / MŠK Námestovo: 23. kolo – neočakávaná strata dvoch bodov

MŠK Námestovo: 23. kolo – neočakávaná strata dvoch bodov

nedeľa 14. máj 2017 – Šancí bolo ako šafranu, preto sa tímy rozišli zmierlivo

Námestovo – Fiľakovo 0:0

Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – L. Kubica, Ľ. Jaššo (63. T. Košút), L. Čecho, M. Kubás – S. Kurtulík

V ideálnom futbalovom počasí neponúkli aktéri na hracej ploche výkon, ktorý prináleží najvyššej stredoslovenskej súťaži. Všetko ale mohlo byť inak. Už v 7. minúte našiel Kubica presným pasom nabiehajúceho Martina Kubása, no ten sa asi zľakol ponúknutej šance a v súboji so srbským brankárom Kostičom ťahal za kratší koniec povrazu. Tento moment ako by odštartoval streleckú nemohúcnosť domácich.

Žlto-čierni, ako sa na favorita duelu patrilo, mali viac z hry. Častejšie držali loptu na svojich kopačkách. Neustále sa snažili niečo vymyslieť, aby sa dostali za pevný obranný val Fiľakova. To však prišlo na Oravu s jednoznačným zámerom: rýchlo neinkasovať a nepúšťať súpera do príležitostí na skórovanie. A to sa mu aj darilo. Námestovčania boli častokrát bezradní a v prvom dejstve okrem Kubásovej tutovky nemysleli nič, čo by stálo za zmienku. Akcie smerom dopredu ťahal prevažne Kubica, no, bohužiaľ, nedokázal sa vyhýbať ofsajd systému hosťujúceho FTC.

Namiesto hladkej výhry dosiahli Námestovčania nič neriešiacu remízu.

Po výmene strán sa obraz hry nezmenil. Prítomní diváci, ktorí dali prednosť futbalu pred MS v hokeji, zostali sklamaní. Na domácich hráčoch nebolo vidno dostatočnú túžbu po víťazstve. Jednoznačne to dokumentujú len dve druhopolčasové strely do priestoru brány hostí. Najprv to bol v 65. minúte Lukáš Kubica, ktorý natiahol pozorného fiľakovského gólmana. Druhý a poslednýkrát to bolo v úplnom závere, kedy Srb medzi žrďami s námahou kryl nebezpečný strelecký pokus Juraja Simana.

Domáci Lešňovský zneškodnil všetky náznaky šancí tímu z Novohradu. Ten viac ako svojim výkonom zaujal jedine piatimi legionármi so Srbska, Poľska, Čiernej Hory, Nigérie a Japonska. Nanešťastie, i výkon hostiteľov mal veľké rezervy a tak to nemohlo skončiť ináč ako bezgólovou remízou. Tá rozhodne viac potešila zverencov bývalého výborného zakončovateľa Jozefa Pisára. Získaný bod Námestovu veľmi nepomohol a v tabuľke postupne klesá. Aktuálne je na priebežnej šiestej priečke.

Autor článku a foto: Milan Švába