Domov / Šport / MŠK Námestovo: 20. kolo – Súper spod Poľany odišiel s lichotivou prehrou

MŠK Námestovo: 20. kolo – Súper spod Poľany odišiel s lichotivou prehrou

utorok 25. apríl 2017 – To, čo domáci dokázali zahodiť, bolo až neuveriteľné

Námestovo – Detva 3:0 (3:0)

Góly: Lukáš Čecho, Samuel Kurtulík (z 11 m), Juraj Siman (z 11 m)
Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman (70. A. Suľa) – P. Jagnešák, Ľ. Jaššo (57. T. Košút), L. Čecho, M. Kubás (88. R. Záhradník) – S. Kurtulík

Skalní diváci žlto-čiernych si už ani nepamätajú, kedy išli na majstrovský futbalový zápas v utorok. Tí, čo sa prišli pozrieť na ich vystúpenie, rozhodne neľutovali. Rozdiel v kvalite mužstiev bol očividný. Námestovčania ani nemuseli preradiť na vyššiu rýchlosť a aj napriek tomu herne dominovali. Hosťujúci gólman Jozef Vreštiak, ktorý je v najvyššej stredoslovenskej súťaži už doslova inventárom, vytiahol neraz výborné reflexívne zákroky. Jednoznačne vďaka nemu neodchádzali Detvania domov s poriadnou poveľkonočnou nádielkou.

Keďže hosťujúci MFK je v tomto ročníku farmou druholigového Zvolena, prišiel posilnení o niektorých hráčov z tohto tímu. Boli to prevažne legionári z Francúzska, Holandska a Ukrajiny, no tí svojím výkonom vôbec nezaujali a v druhom dejstve sa predstavil už len jeden z nich. Dovtedy si s prehľadom hrajúci Námestovčania vytvorili komfortný trojgólový náskok, no ten mohol byť po prvých 45 minútach pokojne aj poltuctový.

Zaslúžená výhra Rusnákovcov sa začala rodiť v 18. minúte, kedy Siman našiel na krídle Jagnešáka. Jeho presná prihrávka pred bránu sa dostala k Lukášovi Čechovi a ten ako skúsený mazák vystavil brankára Detvy do úlohy štatistu. Netradičný strelec mal leví podiel aj na druhom presnom zásahu. V 41. minúte bol nedovolene zastavený v pokutovom území a nariadenú penaltu s prehľadom premenil Samuel Kurtulík. Onedlho nato bol v šestnástke stiahnutý Kubás a loptu si na biely bod postavil Juraj Siman a tak isto chladnokrvne skóroval.

Výkony tímov v tomto zápase odzrkadľovali ich postavenie v treťoligovej tabuľke.

Na preťaženú obranu v bielych dresoch sa neustále valila jedna lavína za druhou. Presne centre Patrika Jagnešáka z ľavej strany zakaždým zaváňali veľkým nebezpečenstvom. Ďalšie prichádzalo po nespočetných samostatných únikoch Samuela Kurtulíka. Celá stredová formácia domácich sa tlačila do kuchyne Podpoľancov ako tank. A koľko striel vyslala na bránu súpera, to sa nedá ani spočítať. Preto je až nepochopiteľné, že v druhom polčase predposledný celok priebežného poradia ani raz neinkasoval.

Avšak Pánboh zaplať i za tie tri góly, no predovšetkým za psychicky veľmi dôležité tri body. Tie prišli doslova v pravý čas. Zároveň boli pekným darčekom pre Ľubomíra Jašša, ktorý mal v deň tohto stretnutia 20. narodeniny. Hostitelia sa po troch prehrách potrebovali nakopnúť. Sebavedomie hráčov o niečo narástlo. Verme, že športová forma im vydrží nielen do ďalšieho duelu, ktorý odohrajú už najbližšiu sobotu na horúcej pôde ôsmeho Lučenca, ale až do konca napínavej jarnej časti.

Autor článku a foto: Milan Švába