MŠK Námestovo: 19. kolo – Celok z Gemera nám zobral všetky body

sobota 14. apríl 2018 – K lepšiemu výsledku nám chýbal kúsok šťastia

Námestovo – Rimavská Sobota 0:1 (0:0)
Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, Ľ. Jaššo, M. Habiňák, Mar. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák (78. Ma. Pikoš), S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – Ma. Žákovič (68. R. Jagnešák)
Gól: Marcel Jass

Treťoligista z metropoly Bielej Oravy zvíťazil naposledy v úvodnom jarnom kole. Na umelej tráve v Kysuckom Novom Meste zdolal Krásno nad Kysucou presvedčivo 4:0. Odvtedy na ďalšiu výhru márne čaká. Vo Fiľakove podľahol domácemu FTC 2:0 a v Čadci si so svojim súperom body podelil po nerozhodnom výsledku 1:1. Prvý domáci zápas odvetnej časti mali žlto-čierni odohrať 31. marca, no počasie bolo proti. Derby stretnutie proti Oravskému Veselému sa napokon uskutoční v náhradnom termíne – v utorok 1. mája.
Vlastnému publiku sa tak námestovský MŠK premiérovo v súťažnom zápase tento rok predstavil až druhú aprílovú sobotu. Proti súperovi zvučného mena si trúfal. Nastúpil odhodlaný prekonať túto náročnú prekážku a v prvom polčase predviedol viacero svetlých momentov. Domáci začali bez rešpektu a častejšie mali loptu vo svojej moci. K zakončeniu sa prvýkrát dostali až v 18. minúte. K strele spoza šestnástky sa odhodlal Kubica. Prošovský ju s námahou vyrazil nad hornú žrď. Onedlho predviedol na opačnej strany dobrý obranný zákrok Jaššo, keď sklzom znemožnil útočníkovi hostí ohroziť Lešňovského.

Proti poprednému tímu III. ligy chceli Námestovčania uhrať aspoň remízu. Bohužiaľ. nepodarilo sa.

Nasledovali tri výborné príležitosti Hornooravcov, ktoré doslova volali po góloch. V 26. minúte nebezpečne vypálil z hranice „veľkého vápna“ Marián Čiernik. O tri minúty neskôr si Kubica zopakoval delovku a gólman Gemerčanov musel vytiahnuť ďalší výborný zákrok. Tomuto hráčovi nebolo súdené skórovať, keď ho zakrátko nato v dobrej pozícii opäť vychytal Prošovský. Tri dôležité momenty, po ktorých mohlo byť rozhodnuté. Nestalo sa, no Námestovčania mali hru pod kontrolou. Modro-bielych do vážnejšej šance nepustili a tak sa úvodné dejstvo skončilo bez presných zásahov.

Vstup do druhej 45-minútovky mali lepší Rimavskosoboťania. Hneď v jej úvodu musel v krátkom slede Lešňovský likvidovať štyri výborné strely. Zvládol to bravúrne. Toľko šťastia ale nemal v 52. minúte, kedy po trme-vrme nedočiahol na loptu smerujúcu k pravej žrdi. Smoliarsky okamih, ktorý rozhodol o osude tohto duelu. Vyrovnanie mal na kopačke Čecho, no v 66. minúte nezakončil presne rýchly protiútok. V zostávajúcom priebehu sa snaživí zverenci Ivana Rusnáka pokúšali o zmenu nepriaznivého stavu, avšak bezvýsledne.
Prehra v domácom prostredí sa nečakala. Obzvlášť po takom priebehu, ktorý mal skôr remízový scenár. Jarná bilancia: jedna výhra, jedna remíza a dve porážky nie je lichotivá a znamenala pokles na ôsmu priečku priebežného poradia. Postavenie v treťoligovej spoločnosti si budú chcieť Námestovčania vylepšiť už po najbližšom zápase. V ňom sa predstavia pod Poľanou proti poslednej Detve. Tá ale vstala z popola a v odvetnej časti dokázala remizovať v Čadci, zdolať doma Rimavskú Sobotu a naposledy vyhrať aj v Novej Bani. Jar rozhodne nebude ľahká…