Domov / Šport / MŠK Námestovo: 18. kolo – Nečakané domáce zakopnutie žlto-čiernych

MŠK Námestovo: 18. kolo – Nečakané domáce zakopnutie žlto-čiernych

nedeľa 9. apríl 2017 – O ďalšie body prišli kvôli slabej efektivite v zakončovaní

Námestovo – Kalinovo 0:1 (0:0)
Gól: Ronald Ivan
Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš (64. P. Jagnešák), Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman (46. M. Kubás) – M. Šmiheľ, Ľ. Jaššo, L. Čecho, L. Kubica (76. T. Košút) – S. Kurtulík

Už samotné postavenie aktérov v priebežnej tabuľke III. ligy Stred sľubovalo zaujímavý zápas. Domáci sa chceli revanšovať za nešťastnú prehru v Tepličke nad Váhom, Novohradčania zase ešte viac priblížiť k najlepším tímom súťaže. Oba celky sa zamerali predovšetkým na pozorné bránenie. Samozrejme, Námestovčania ako hostitelia sa pokúšali i o časté ofenzívne výlety.

Žlto-čierni od úvodu chceli, aby sa hralo podľa ich scenára. Súperovi neraz nepožičali loptu a očividne sa snažili dostať na dostrel brány Kalinova. Hostia zbytočne neotvárali zadné rady a disciplinovane si s viacerými hráčmi plnili obranné povinnosti. V 36. minúte dokonca vystrčili rožky a unikajúcemu Matejovi Blahutovi chýbalo razantnejšie zakončenie, aby poslal svoje mužstvo do vedenia. Veľká túžba MŠK skórovať ešte v prvom polčase sa napokon nezrealizovala. Náznaky šancí sa končili na nepresnej finálnej prihrávke. Striel na bránu bolo ako šafranu.

Zeleno-čierni boli spokojní s črtajúcou sa remízou, avšak postupne vycítili, že by na Orave mohli získať aj viac. To sa ale domácim nepáčilo. V 49. minúte sa mohol stať hrdinom striedajúci Martin Kubás, no zblízka opečiatkoval len pravú žrď. Po hodine hry stáli pri hostiteľoch všetci svätí. Marek Majkút sa dostal za námestovských obrancov, preloboval vybiehajúceho Lešňovského, no, našťastie, lopta skončila na brvne. Vzápätí „zahrmelo“ na druhej strane. Osamotený Lukáš Kubica trestuhodne zaváhal a prinútil gólmana k výbornému reflexívnemu zákroku.

Diváci len neveriacky krútili hlavami. A keď v 72. minúte na bránkovej čiare stojaci Martin Habiňák zachraňoval v poslednej chvíli od istej pohromy, dalo sa čakať, že takticky dobre hrajúce Kalinovo bude hrýzť až do konca. Zakrátko nato malo výhodu rohového kopu. Lopta zaletela k 36-ročnému pravému obrancovi Ronaldovi Ivanovi, ktorý presnou hlavičkou k žrdi prekonal námestovského brankára. Prišiel tak moment, ktorý nemal prísť.

To, že Námestovčania vyjdú doma bodovo naprázdno, nečakal asi nikto.

Snaha zverencov Ivana Rusnáka o vyrovnanie bola očividná. V 79. minúte to skúšal z diaľky Michal Čiernik. Stav 0:1 ostal ale naďalej v platnosti. Celok z juhu stredného Slovenska bol s ním viditeľne spokojný. V závere stretnutia hosťujúci brankára Martin Rusnák niekoľkokrát zdržoval hru pri zahrávaní „päťky“. V ani jednom prípade však nebol za to napomínaný žltou kartou. Tlak Námestovčanov už vyrovnanie nepriniesol a tak si zaknihovali druhu smoliarsku prehru za sebou.

Veľká škoda, pretože súper z okresu Poltár bol zdolateľný. Vzhľadom na predvedenú hru by si ale obaja zaslúžili získať bod. Nestalo sa tak, preto je teraz potrebné uhrať dobrý výsledok na horúcej pôde v Kremničke. Nebude to jednoduché, no Námestovčania sa nikdy vopred nevzdávajú!

Autor článku a foto: Milan Švába