Domov / Šport / MŠK Námestovo: 17. kolo – Oravské tímy sa rozišli zmierlivo

MŠK Námestovo: 17. kolo – Oravské tímy sa rozišli zmierlivo

utorok 1. máj 2018 – Bližšie k cennému víťazstvu boli domáci hráči

Námestovo – Oravské Veselé 0:0

Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, Ľ. Jaššo, M. Habiňák, M. Buckulčík – J. Siman – P. Jagnešák (78. R. Jagnešák), Mar. Čiernik, L. Čecho, S. Kurtulík – Ma. Žákovič
Zostava hostí: E. Feriančik – A. Hojo, P. Struhár, A. Kmeť, Ad. Žilák – R. Šupej, A. Hoti – J. Kubišta (50. L. Pňaček), M. Pisarčík (81. R. Burzík), J. Kurtulík – R. Smondek (46. V. Škuta)

V stretnutí dominovali pozorné obrany, preto sa diváci gólu nedočkali

Dlho očakávané oravské derby stretnutie sa malo pôvodne odohrať v metropole Bielej Oravy na Bielu sobotu, no počasie bolo proti tomu. Uskutočnilo sa v náhradnom termíne – v deň Sviatku práce – na 1. mája. Prestížny súboj pritiahol do hľadiska päť stoviek divákov. Pred stretnutím sa dávali väčšie šance na úspech hostiteľom. V treťoligovej spoločnosti patria medzi najskúsenejšie celky. Navyše, mali o jeden deň voľna na regeneráciu naviac. Aj ich umiestnenie v stredoslovenskej III. lige bolo o niečo lepšie ako v prípade tímu spod Pilska.

Už začiatok duelu naznačil, že kolektívy, ktoré sa veľmi dobre poznajú, si nedarujú ani meter hracej plochy. Osobných súbojov bolo ako maku. Loptu sa snažili držať častejšie vo svojej moci Námestovčania. Narážali však na dobre skonsolidované zadné rady súpera. V 12. minúte sa odvážil preniknúť do šestnástky Samuel Kurtulík, no jeho finálna nahrávka nenašla adresáta. O šesť minút neskôr sa pokúšal preveriť Feriančikovu pozornosť Marián Čiernik.

Väčšiu snahu o vsietenie prvého gólu bolo vidieť na strane žlto-čiernych, no ani zverenci hrajúceho trénera Petra Struhára sa nevyhýbali útočeniu. K zakončeniu sa ale dostávali jedine Námestovčania. V 36. minúte vystrelil Žákovič, no jeho zblokovaná strela skončila na hornej sieti. Záver úvodného dejstva patril opäť MŠK. Najprv sa neujala zblokovaná strela Kurtulíka. Po ňom po centri z pravej strany Ľubomír Jaššo neusmernil loptu hlavou zblízka do siete. Do tretice bránený Lukáš Čecho mieril v 44. minúte len nad bránu.

Po výmene strán bolo viacero náznakov šancí, no strelci sa opäť nevyznamenali. V 62. minúte sa o ďalší únik pokúsil Samuel Kurtulík. Strelecký pokus z jeho strany ale nemal gólové parametre. Hneď na to mal možnosť zahrávať priamy kop hosťujúci Tatran. Jeho exekútorom bol Adam Žilák a poriadne natiahol Lešňovského v domácej bráne. Toto bola jediná strela Oravského Veselého v tomto zápase na bránu. V 82. minúte sa pred Feriančikom ocitol v sľubnej šanci Martin Buckulčík, no v poslednej chvíli bol jeho strelecký pokus zblokovaný.

Priaznivci domácich verili, že sa vytúženého gólu dočkajú, no nestalo sa tak. Za viaceré dobré príležitosti by si ho aj zaslúžili, no Oravské Veselé predviedlo výbornú defenzívu a niekedy sa na neho usmialo aj šťastie. Z tohto dôvodu sú s remízou určite spokojnejší hostia. Hráči MŠK neinkasovali už v treťom zápase po sebe a pomaly si vylepšujú postavenie v tabuľke. Aktuálne sú na šiestej priečke so ziskom 34 bodov. Veselovčania sú na desiatom mieste. Nazbierali o štyri body menej a majú ešte jeden zápas k dobru.

Aktuálne poradie v Tipos III. lige SsFZ:

Nasledujúci domáci zápas:

sobota 19. máj 2018 o 17.00 h: MŠK Námestovo – OFK Teplička nad Váhom

Autor článku: Milan Švába, Fotky: Michal Glonek