Domov / Šport / MŠK NÁMESTOVO: 17. KOLO – O kvalitný zápas sa postarali oba kolektívy

MŠK NÁMESTOVO: 17. KOLO – O kvalitný zápas sa postarali oba kolektívy

nedeľa 2. apríl 2017 – Od Hornooravcov sa v závere odklonilo šťastie
Teplička nad Váhom – Námestovo 2:1 (1:1)
Góly: Michal Jakubec, Slavomír Kapusniak – Lukáš Kubica
Zostava hostí: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – Ľ. Jaššo – P. Jagnešák (86. T. Bakoš), S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica (60. M. Šmiheľ) – T. Košút (46. M. Kubás)

Na hornom Považí sa stretli celky, ktoré na jar v úvodných dvoch kolách bodovali naplno. Hostia nastúpili bez defenzívneho stredopoliara Juraja Simana, majúceho problémy s Achillovou pätou. Napriek tomu si trúfali uhrať dobrý výsledok a tým by bola aj remíza.

Lepšie ale začali domáci futbalisti. Už v 8. minúte sa po autovom vhadzovaní dostal k lopte Michal Jakubec a poslal svoj tím do vedenia. Aj po tomto gólovom momente nešetrili aktéri na hracej ploche pohybom a diváci mohli vidieť svižný futbal. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 24. minúte, kedy Lukáš Kubica zužitkoval prihrávku Samuela Kurtulíka.

Námestovský MŠK stratil v odvetnej časti aktuálneho ročníka prvé body. Umiestnenie za vedúcim Liptovským Hrádkom si ale udržal.

Žlto-čierni išli za tromi bodmi aj po obrátke. V 53. minúte postupoval Lukáš Čecho sám k brankárovi Tepličky, no Filip Kňazovič vyrazil loptu reflexívne na roh. Táto nepremenená šanca hosťujúci MŠK určite dlho mrzela, pretože trest za jej nepremenenie prišiel štyri minúty pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu. Po rohovom kope sa lopta dostala k Slavomírovi Kapusniakovi a ten ju s veľkým šťastím poslal za Lešňovského chrbát.

Zverenci Ivana Rusnáka si nezaslúžili prehrať, no zvíťaziť môže vždy len jedno mužstvo. V tomto súboji to boli hostitelia. Námestovčania ukázali, že herne a výkonnostne patria k najlepším účastníkom súťaže a ak budú hrať takto naďalej, dočkajú sa ešte mnohých výhier.

Tabuľka TIPOS III. liga skupina STRED

Autor článku: Milan Švába, Foto: Rastislav Švába