Domov / Šport / MŠK Námestovo: 14. kolo – Bezgólový záver jesennej časti

MŠK Námestovo: 14. kolo – Bezgólový záver jesennej časti

sobota 4. november 2017 – Pár šancí domácich si mohlo nájsť cestu do siete

Námestovo – Krásno nad Kysucou 0:0

Zostava domácich: T. Lešňovský – Mi. Čiernik, Ľ. Jaššo, M. Habiňák, Mart. Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák, S. Kurtulík, L. Čecho, L. Kubica – Ma. Žákovič

Zverenci Ivana Rusnáka si trúfali zdolať súpera z Kysúc, no museli sa uspokojiť s bodom.

Záverečné vystúpenie úvodnej polovice aktuálneho ročníka malo obojstranne pomalší rozbeh. Na svedomí to malo aj počasie, ktoré nebolo ideálne futbalové. Nepršalo, ani nesnežilo, no teplota vzduchu sa pohybovala len okolo deviatich stupňov. Hracia plocha bola mokrá, ale, našťastie, spôsobilá na odohratie súťažného zápasu. Aktéri duelu veľa futbalovej krásy nepredviedli, no väčšia snaha po troch bodoch bola na strane žlto-čiernych. Šancí bolo ako šafranu. V prvom dejstve si ich vypracovali iba domáci, aj to len tri.

Najprv to v 8. minúte skúšal Lukáš Čecho, no jeho strela po zemi smerovala vedľa hosťujúcej brány. V 14. minúte sa vyznamenal gólman Krásna Pavol Lastovica, keď pred ním stojaci Patrik Jagnešák mieril len do jeho nôh. Tento moment akoby Hornooravcov vyviedol z miery a v zostávajúcom priebehu prvého polčasu sa na ihrisku viac-menej hľadali. Uzimení diváci márne čakali na ďalšie sľubné príležitosti. Menší vzruch priniesla 34. minúta. Loptu potiahol na hranicu šestnástky Martin Habiňák. Na pravej strane našiel Lukáša Čecha, ktorého finálna prihrávka prešla celou obranou Kysučanov bez toho, aby sa jej niekto dotkol.

Úvod druhej 45-minútovky priniesol zakončenie hosťujúceho Kristiána Gábora, s ktorým si Tomáš Lešňovský poradil. Potom to bolo na dlhú dobu len dobíjanie pokutového územia kysuckého Tatrana. V 65. minúte zahrával Marián Čiernik priamy kop a jeho delovka smerovala tesne nad brvno. Najviac šancí v zápase si Námestovčania vypracovali v záverečnej štvrťhodine. Dobrú možnosť na skórovanie mal v 76. minúte Samuel Kurtulík, no jeho zakončenie z uhla našlo brankára hostí pripraveného. Onedlho to opäť skúšal Marián Čiernik, ale Lastovica stále držal svoj tím nad vodou.

A keď v 80. minúte trestuhodne zaváhal osamotený Lukáš Kubica, diváci už začali tušiť, že sen o výhre Námestova sa začína rozplývať. Hráči od Oravskej priehrady prepli ešte na vyšší rýchlostný stupeň, no to si už hostia pomáhali aj za cenu nedovolených zákrokov. Poslednú príležitosť mal v 85. minúte Lukáš Kubica, avšak centrovanú loptu od Mariána Čiernika neposlal do siete, ale nad bránu.

Hostia v šachovnicových dresoch sa v tomto meraní síl zamerali predovšetkým na pozornú defenzívu. Smerom dopredu toho veľa nevymysleli a tak môžu byť zo získaným bodom spokojní. Ten sa však hostiteľom po stretnutí málil, no bývajú i také súboje, v ktorých si lopta cestu do siete nenájde. Námestovčania sa momentálne nachádzajú na 6. priečke, ich súper je o dve miesta nižšie. V prípade, že sa bude tento rok dohrávať duel 13. kola Oravské Veselé – Čadca, môžu sa ešte postavenia tímov zmeniť.

Nasledujúci domáci zápas: sobota 31. marec 2018 o 15.30 h: MŠK Námestovo – TJ Tatran Oravské Veselé

Autor článku a foto: Milan Švába