MŠK Námestovo : 1. kolo – Domáci kolektív ukázal vyššiu kvalitu

sobota 5. august 2017 – Gólové momenty prišli až v druhom polčase

Námestovo – Fiľakovo 3:0 (0:0)

Góly: Patrik Jagnešák 2, Juraj Siman

Zostava domácich: T. Lešňovský – M. Pikoš, Martin Buckulčík, M. Habiňák, Mi. Čiernik – J. Siman – P. Jagnešák, R. Jagnešák, Mar. Čiernik, L. Kubica (86. Sa. Kormaňák) – Ma. Žákovič (89. M. Hvoľka)

Na Orave sa prekvapenie nekonalo. Podľa predpokladov všetky body zostali doma.

Vysoké teploty prinútili kompetentných presunúť výkop zápasu o hodinu neskôr. V sobotu podvečer sa dej odvíjal podľa scenára MŠK. Prvá 25-minútovka veľa vzruchu nepriniesla, no bolo zrejmé, ktorý tím má herne navrch. Hostia sa snažili niečo vymyslieť, no vynikali iba v pozornom bránení. Zárodky akcií Námestova nedospeli do žiadaného efektu. Avšak postupne sa to zlepšilo a diváci si prišli na svoje.

Prvýkrát bol blízko ku gólu Kubica, no hosťujúci brankár jeho lob zneškodnil. Netrvalo dlho a reflexívny zákrok predviedol na opačnej strane Lešňovský. Po zaváhaní Simana pohotovo zakončoval Rubint. Ten svoju chybu odčinil po polhodine hry, keď ďalekonosným streleckým pokusom preveril pozornosť srbského legionára Kostića. Ofenzívne snaženie rusnákovcov ale naďalej neprinášalo zmenu bezgólového stavu.

Po polčasovej prestávke pribudli aj presné zásahy. A všetky do siete Novohradčanov. Už v 50. minúte dostal Juraj Siman milimetrovú prihrávku od Kubicu pred bránu, odkiaľ nemal žiadny problém skórovať. Tlak favorizovaných hostiteľov sa stupňoval, no zadné rady Fiľakova odolávali. Sériu dobrých akcií odštartoval v 73. minúte Žákovič. Lopta mu ale nesadla a nasmeroval ju tesne vedľa žrde. Následne dvakrát nebezpečne zakončoval Kubica. Najprv z uhla a potom z dobrej pozície prestrelil.

V 76. minúte neprekonal Lešňovského Nigérijčan Chibueze. Zakrátko nato neuspel proti nemu ani striedajúci Iboš. S pribúdajúcim záverom zápasu prišli chvíle Patrika Jagnešáka. Po úniku z ľavej strany vyrazil jeho razantnú strelu gólman na roh. Nasledujúca pekná biliardová akcia sa už ale nemohla skončiť ničím iným, len úpravou stavu na 2:0. V 85. minúte si Patrik Jagnešák svoj únik zopakoval a loptu namieril k vzdialenejšej žrdi. To bola definitívna bodka za vydareným vystúpením Hornooravcov. Ich hladká výhra mohla byť ešte vyššia, no nedá sa skórovať z každej dobrej príležitosti.

Žlto-čierni nenastúpili v kompletnom zložení. Potrestaného Samuela Kurtulíka, ktorý bol vylúčený v predchádzajúcom súboji v Žarnovici, nahradil v stredovej formácii Rastislav Jagnešák. Chýbal aj Lukáš Čecho, doliečujúci si zranenie, či odcestovaný Ľubomír Jaššo. Pre prestup do konkurenčného Oravského Veselého sa rozhodol Marián Šmiheľ. Práve proti tomuto tímu nastúpia Námestovčania v ďalšom kole. Dlho očakávané derby sa uskutoční pod Pilskom v nedeľu 13. augusta o 13. hodine. Bude to určite veľký futbalový sviatok pre priaznivcov obidvoch mužstiev. Preto sa oplatí prísť si ho pozrieť.

Autor článku a foto: Milan Švába