Domov / Aktuality / Modernizácia a rozšírenie kamerového systému na nábreží

Modernizácia a rozšírenie kamerového systému na nábreží

V rámci zlepšenia monitorovania nábrežia Oravskej priehrady v blízkosti „Ú-čka“ sa mesto Námestovo rozhodlo modernizovať a rozšíriť kamerový systém. Cieľom je dôkladnejšie monitorovanie tohto intenzívne navštevovaného priestoru a zabezpečiť tak bezpečnosť pre občanov mesta, ako aj pre návštevníkov a turistov. Modernizácia bude spočívať v inštalácii šiestich stacionárnych kamier, jednej otočnej kamery a tiež reproduktora, ktorý umožní pracovníkom chránenej dielne okamžite upozorniť osoby na nežiadúcu činnosť. Bezpečnosť občanov zvýšime tiež inštalovaním reflektorov, ktoré budú osvetľovať nábrežie. Termín realizácie je do konca júna 2020. Všetky tieto aktivity robíme v záujme občanov, aby si mohli užiť krásu Oravskej priehrady a prechádzať sa po čistom, upravenom nábreží. Nie vždy sa to darí,a to najmä v čase víkendových akcií s množstvom mladých ľudí, ktorí za sebou nechávajú všetko – od obalov z jedla až po plastové či rozbité sklenené fľaše. Aj z tohto dôvodu sa vedenie mesta rozhodlo uskutočniť stretnutie s majiteľmi prevádzok na nábreží, kde sme si určili pravidlá, ktoré pomôžu k zlepšeniu poriadku na tomto mieste.

Opravenú stenu amfiteátra po týždni poškodili vandali. Mesto zrealizovalo opravu zničenej steny amfiteátra, ktorú závažne poznačil vandalizmus. Nábrežie je lokalita, kde sa sústreďuje pomerne veľké množstvo ľudí a to aj v nočných hodinách, kedy dochádza k ničeniu a poškodzovaniu majetku, no snažíme sa všetko opravovať tak, aby to aj naďalej slúžilo občanom. Oprava si vyžiadala investíciu vo výške približne 1500 eur, pričom je smutné, že už približne po týždni od opravy bola stena poškodená opäť. V tejto lokalite preto modernizujeme kamerový systém, aby sme mali možnosť tento priestor monitorovať a vyhnúť sa tak ďalšiemu ničeniu majetku. K jeho ochrane napomôžeme aj rozšírením osvetlenia. Otázka organizácie kultúrnych podujatí záleží najmä na aktuálnom vývoji podmienok, ktoré mestu určí štát a Úrad verejného zdravotníctva SR. V každom prípade však budeme hľadať riešenia, ako obyvateľom aj návštevníkom zabezpečiť možnosti kultúrneho vyžitia.

Lavičky na amfiteátri odolnejšie. Lavičky pri amfiteátri na nábreží Oravskej priehrady bolo potrebné vymeniť,pretože pôvodné, drevené podliehali poveternostným vplyvom a boli už značne poškodené. Drevené lavičky nahradili oveľa trvácnejšie lavičky z plastu, ktoré sú odolnejšie voči počasiu, a tiež vandalom. Kým bloky lavičiek na nábreží sa v minulosti menili postupne každý rok, tento rok Technické služby mesta Námestovo vymenili za nové všetky lavičky. Výška investície je cca 5000 eur.

ZDROJ: Noviny Námestovčan