Domov / Aktuality / MAS Biela Orava vyhrala fotosúťaž o najkrajšiu fotografiu

MAS Biela Orava vyhrala fotosúťaž o najkrajšiu fotografiu

NAJKRAJŠIE FOTOGRAFIE Z ÚZEMIA MAS/VSP PRE ROK 2020 UŽ POZNÁME… 

Desiaty ročník súťaže o najkrajšiu fotografiu z územia miestnych akčných skupín (MAS) priniesol 167 už opäť jedinečných záberov prezentujúcich to „naj“ zo slovenských regiónov.

Fotografie súťažili v kategóriách: Naša príroda, Naši ľudia, Naše tradície, Naša budúcnosť, Naše naj, Život v našej MAS a Naše kroje.

Záujem o prezentáciu v aktuálnom ročníku prejavilo 27 MAS z územia Slovenska, ktoré spolu do súťaže prihlásili 167 fotografií zaradených do tematických kategórií.

Hlasovanie na facebooku NSRV SR prebiehalo od 16. júna 2020 do 20. júla 2020 a po sčítaní všetkých platných „lajkov“ v počte 9011, sú známe najúspešnejšie zábery jednotlivých kategórií 

O víťazoch jednotlivých kategórií rozhodla verejnosť prostredníctvom internetového hlasovania na facebookovom profile Národnej siete rozvoja vidieka, ktoré prebiehalo do 20. júla 2020. Víťazom v kategórii NAŠE NAJ sa stala fotografia pod názvom: Rio de Klin, ktorej autorom je pán Michal Glonek a do súťaže ju prihlásila MAS Biela Orava. Fotografia zachytáva na jednej fotke, viacero dominánt, čo tu máme : Tatry, Oravskú priehradu, Slanický ostrov umenia aj sochu Krista na Grape, ktorá je najvyššou na Slovensku.

MAS Biela Orava vyhrala aj kategóriu Naša budúcnosť, s počtom „lajkov“ 223, fotografiu s názvom „Deti sú naša budúcnosť“ vytvoril Miro Kovalíček.

Miesto a termín konania slávnostného odovzdávania ocenení sa dozviete čoskoro.