Domov / Aktuality / Investori na výstavbu plavárne predložili mestu svoje ponuky

Investori na výstavbu plavárne predložili mestu svoje ponuky

Na základe rozhodnutia mesta, ponúknuť pozemok na Nábreží na výstavbu krytej plavárne, tanečnej sály a ďalších služieb, boli mestskému úradu v stanovenom termíne 31. 10. 2018 doručené štyri ponuky od rôznych investorov.

Ponuky sú v zalepených obálkach a čakajú na nové mestské zastupiteľstvo, ktoré vzíde z novembrových komunálnych volieb a ktoré bude o ponukách rozhodovať. Tak to v júni tohto roka schválilo súčasné mestské zastupiteľstvo.

Rozhodnúť má do konca tohto roka. Môže, ale ani nemusí vybrať žiadnu ponuku, alebo súťaž zrušiť. Veríme však, že aspoň jedna z predložených ponúk bude taká zaujímavá, že presvedčí nových poslancov a tí jej dajú zelenú. Následne musí investor spracovať podrobnú projektovú dokumentáciu a vybaviť stavebné povolenie. Termín má najneskôr do konca roka 2019. Ak to všetko vybaví, reálny predpoklad začatia výstavby je rok 2020.

Jeden z projektov už predstavila firma Constario s.r.o. na Facebooku. V projekte je detský bazén, ďalší bazén je vonkajší a vo vnútri je samozrejme veľký plavecký bazén, dlhý 25 metrov. Lezecká stena je taktiež nevyhnutnou samozrejmosťou spolu s radom ďalších vecí, spĺňajúcich požiadavky náročného návštevníka. Ambíciou je vybudovať širokospektrálny komplex, ktorý ľuďom v Námestove a priľahlých obciach vytvorí nový priestor pre oddych a zábavu. Sála s kapacitou 200 hostí, reštaurácia, lezecká stena, požičovňa bicyklov, konferenčné miestnosti, hotelové ubytovanie a ďalšie, sú súčasťou komplexu.

Sme zvedaví na ďalšie projekty 🙂