HK Slanica víťazom Altis Oravskej Hokejovej Ligy

1. kolo – Nedeľa 19.2.2017 – Sumár 7. kola – 2. PERIODA Altis-OHL

Zápas č.1

HK Oravská Polhora – HK Rabča 0:5  (0:3 – 0:0 – 0:2)

Popis stretnutia :

Oba tímy tohto susedského derby začali zápas opatrne. V úvodnej časti hrali defenzívne a do útočných akcií sa moc nepúšťali. Skóre sa podarilo otvoriť v deviatej minúte Mariánovi Oselskému z Rabče, ktorý o necelá dve minúty bodoval znova. Po týchto dvoch lacných góloch Jozefa Iglarčíka striedal v bráne Pavol Kvasniak, ktorý však pred koncom tretiny inkasoval tiež. Počas presilovej hry sa presadil Ivan Kudjak. Začiatkom druhej tretiny mal šancu otvoriť skóre na strane Polhory v samostatnej akcii Jabub Berdys. Ani po dorážke sa mu však puk za chrbát Ľubomíra Šalatu pretlačiť nepodarilo. V 24.minúte takisto odkrytú ľavú časť brány netrafil Jozef Holubiak. Po viacerých nepremenených akciách na oboch stranách do konca tretiny už hráči nepredviedli divákom žiadnu gólovú situáciu. V tretej tretine sa hra zrýchlila. Na 0:4 v 35.minúte zavesil Jakub Koľada. Z pravého kruhu presne zamieril do ľavého horného rohu. Napriek snahe sa domácim v zápase už skórovať nepodarilo V poslednej minúte ešte Rabčania zvýšili na výsledných 0:5

Góly POL:

Góly RAB:

0:1 – 08:59 – Oselský Marián (Oselský Kornel)

0:2 – 10:44 – Oselský Marián (Harbut Paol)

0:3 – 13:47 – Kudjak Ivan (Oselský Marián) PH1

0:4- 35:57 – Koľada Jakub (Labuda Milan)

0:5 – 44:51 – Oelský Kornel

Vylúčenia a trestné minúty : 4/8 – 3/6

Presilovky: 0/1

Oslabenia: 0/0

Rozhodcovia:  Kubala Peter – Florek Milan

Zápas č.2

HK Klin –  HK Liesek 0:10 (0:3 – 0:3 – 0:4)

Hneď od začiatku stretnutia mali lepšie našliapnuté Liesečania. V 6. minúte od modrej čiary prekvapil brankára domácich Marek Chovančák. Neskôr sa presadil Marek Lieskovský, ktorého o necelú minúty po dorážke nasledoval Peter Babinký. V 11. minúte hostia znovu zvyšovali a do konca tretiny ešte v pekných akciách predvádzali svoju šikovnosť. Druhú tretinu štyridsať sekúnd po úvodnom buly peknou akciou otvorila trojica Marek Chovančák, Ján Šuvada a Marek Lieskovský. Ani v  nasledujúcemu priebehu tretiny hostia domácich Kliňanov nepustili takmer k ničomu a postupne pridali ďalšie dva góly. Kliňania nevyužili ani presilovú hru o dvoch hráčov v ktorej dokonca skoro inkasovali. V tretej tretine už diváci sledovali gólový kolotoč Liesočanov ktorý sa zastavili až v poslednej minúte stretnutia gólom z hokejky Richarda Baňáka na 0:10.

Góly KLI:

Góly LIE:

0:1 – 05:55 –  Chovančák Marek (Šuvada Ján)

0:2 – 09:22 – –  Lieskovský Marek (Javorek Tomáš, Šuvada Ján)

0:3 – 10:55 – Babinský Peter (Baňák Dalibor)

0:4 – 15:20 – Chovančák Marek (Šuvada Ján, Lieskovský Marek)

0:5 – 21:44 – Lieskovský Marek (Šuvada Ján)

0:6 – 26:10 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Babinský Peter)

0:7 – 32:06 – Miklúšek Dávid (Baňák Dalibor)

0:8 -36:19 –  Javorek Tomáš (Kovaľák Maroš, Lieskovský Marek)

0:9 – 37:48 – Babinský Peter (Baňák Richard)

0:10 – 44:19 – Baňák Richard (Šuvada Ján)

Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 4/16

HK Liesek – Miklúšek Dávid – 10min (OT) Nešportové správanie.

Presilovky: 0/0

Zápas č.3

HK Slanica – HK MTS Námestovo 5:2 (3:0 – 2:0 – 0:2)

Druhé susedské derby tohto kola otvoril už v 32. sekunde Dávid Matis. Hral sa nervózny hokej. Námestovčania nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov a následne v  13.minúte si  gólom vylepšil chuť po nepremenenom nájazde z 8.minúty Slanický kapitán Daniel Večerek. Trinásť sekúnd pred koncom tretiny ešte bodoval Roman Huľo, ktorý šikovne prekľučkoval obrancu a s prehľadom zavesil. V druhej tretine sa hrala varovaná partia avšak, skončila sa lepšie v prospech domácich. Najskôr Jozef Kozoňák do samostatnej akcie vysunul Mareka Janča, ktorý si blafákom vychutnal Petra Barthu, potom do šatne zvyšoval Adam Kordiak. Po prestávke hostia zabrali no zamiešať karty sa im už nepodarilo. Richard Uhliarik a Slovík Martin už len znížili na 5:2. Týmto víťazstvom Slaničania definitívne potvrdili celkové výťazstvo v 2. ročníku Altis Oravskej Hokejovej.

Góly SLA:

1:0 – 00:32 – Matis Dávid (Kordiak Adam)

2:0 – 13: 00 – Večerek Daniel (Večerek Marek)

3:0 – 14:43 – Huľo Roman (Kordiak Adam, Jančo Marek)

4:0 – 21:14 – Jančo Marek (Kozoňak Jozef)

5:0 – 29:50 – Kordiak Adam

Góly NAM:

5:1 – 34:29 – Uhliarik Richard (Slovík Martin)

5:2 – 38:02 – Slovík Martin (Uhliarik Richard)

Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 1/10

HK MTS Námestovo – Grigeľ Tibor – 10min (OT) Nešportové správanie.

Zápas č.4

HK Slovan Trstená – HK Vavrečka 5:2 (0:2 – 3:2 – 2:0)

V prvej tretine Vavrečka zaskočila favorizovaného súpera bojovnosťou, ktorá bola odmenená dvoma gólmi. Hral sa svižný, rýchly hokej. Skóre otvoril Miloš Ferleťjak. Druhý gól zaslúžene patril Jaroslavovi Hoľmovi, ktorý po kľučke zakončoval bekhendom.  Domáci sa však nevzdali, zlepšili pohyb a vďaka veľkej húževnatosti predviedli skvelý obrat a po druhej tretine už viedli 3:2. Počas tretej tretiny presnou strelou zvýšil Miroslav Pekarčík za asistencie Adriána Betušťáka. V závere  stretnutia si ešte brankára hostí vychutnal Adrián Betušťák.

Góly TRS:

1:2 – 18:24 – Štúr Adam

2:2 – 25:09 – Greššák Šimon

3:2 – 29:40 – Pekarčík Miroslav (Betušťák Adrián)

4:3 – 36:58 – Pekarčík Miroslav (Betušťák Adrián)

5:3 – 43:34 – Betušťák Adrián (Pekarčík Miroslav, Barnas Maroš

Góly VAV:

0:1 – 00:51 – Ferleťjak Miloš (Hurák Igor)

0:2 – 12:14 – Hoľma Jaroslav (Madľenák Vladimír)

8 HK Klin 14 1 0 3 10 27:80(-53) 6

Z – počet zápasov, V – výhra, Vn – výhra po nájazdoch, Pn – prehra po nájazdoch, P – prehra, B – body spolu

Autor: Zuzana Florková, FOTO: Michal Glonek