HK Námestovo víťazom Altis-Oravskej hokejovej ligy

Nedeľa 18.02.2018 – sumár 13. kola Altis-OHL

HK Námestovo – HK Trstená 4:1 (1:0 – 0:0 – 3:1)

Zápas č.3 – popis stretnutia :
Od začiatku vyrovnaný zápas. Ako prvý sa presadili Námestovčania. V poslednej minúte prvej tretiny po sérii prihrávok bodoval Dávid Matis. V úvode druhej časti mali šancu vyrovnať Trstenčania, kedy sa uvoľnil Richard Uhliarik. Jeho strelu do stredu brány gólman domácich s prehľadom zneškodnil. Hralo sa naplno. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Do konca druhej tretiny diváci videli veľa pekných, no nepremenených akcií. Počas dramatickej tretej tretiny sa hral výborný hokej. Štyri minúty pred koncom stretnutia Martin Slovík gólom potrestal hostí za hákovanie. Po tomto úspechu domáci ešte prekvapujúco ožili a po góle pridali Andrej Stašiniak a Matej Záhradník. Nakoniec však ani oni neodišli naprázdno, pretože sedem sekúnd pred koncom ešte hneď po vyhratom buly tvrdou strelou gólovo ukončil stretnutie Richard Uhliarik. Počas stretnutia podal výborný výkon brankár Námestovčanov Jozef Socha a spolu so svojím spoluhráčmi nakoniec dotiahol sezónu do víťazného konca.

Góly NAM:
1:0 – 14:11 – Matis Dávid (Slovík Martin, Huľo Roman)
2:0 – 41:21 – Slovík Martin (Matis Dávid) PH1
3:0 – 42:16 – Stašiniak Andrej (Ligas Štefan)
4:0 – 43:29 – Záhradník Matej (Huľo Roman, Slovík Martin)

Góly TRS:
4:1 – 44:53 – Uhliarik Richard (Pekarčík Miroslav) PH1

Vylúčenia a trestné minúty :4/8 – 3/6
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Paulovič Juraj – Florek Milan

HK Vavrečka – HK Rabča 3:4 (1:2 – 2:0 – 0:1 – SN 0:1)

Zápas č.1 – popis stretnutia :
Zápas začal v pomalom tempe. V úvode vyvinuli tlak domáci, neskôr však zabrali Rabčania a v siedmej minúte otvorili skóre stretnutia, keď Ivan Kudjak našiel osamoteného Dávida Brišáka pre bránou domácich. Z rýchleho protiútoku tvrdou strelou vyrovnal Boris Červeň. V závere prvej časti hostia využili presilovú hru. Ukážkovú akciu vo vlastnom oslabení predviedol Miroslav Laššák. V strednom pásme vycvičil obrancu Rabčanov a v samostatnej akcii s prehľadom zavesil. Následne dostal do vedenia domácich vlažnou strelou z pravého kruhu Peter Halimovič. V dvadsiatej šiestej minúte Pavol Harbut zachytil rozohrávku pred bránou súpera, túto šancu vyrovnať však zahodil. Michal Hrkeľ z Vaverčky sa na trestnej lavici dlho neohrial. Iba štrnásť sekúnd stačilo a Rabčania využili šancu v podobe početnej prevahy. Pavol Harbut za asistencie Miroslava Kubasáka vyrovnal na 3:3. V závere poslednej tretiny sa hral nervóznejší hokej, avšak v riadnom hracom čase sa aj tak nerozhodlo. Z víťazstva sa napokon radovali Rabčania. Jediným gólom samostatných nájazdov až v ôsmej sérii napokon rozhodol Dávid Brišák.
Góly VAV:
1:1 – 10:52 – Červeň Boris (Laššák Miroslav)
2:2 – 21:03 – Laššák Miroslav OS1
3:2 – 23:51 – Halimovič Peter (Laššák Miroslav)

Góly RAB:
0:1 – 06:53 – Brišák Dávid (Kudjak Ivan, Harbut Pavol)
1:2 – 13:16 – Koľada Tomáš (Koľada Jakub) PH1
3:3 – 35:42 – Harbut Pavol (Kubasák Miroslav) PH1

Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 1/2
Presilovky: 0/2
Oslabenia: 1/0

HK Klin – HK Oravská Polhora 1:1 (0:0 – 1:1 – X:X)

Zápas č.2 – Popis stretnutia:
Po bezgólovej prvej tretine sa herne zrýchlilo. Hralo sa na obidvoch stranách. Prvý gól stretnutia ponúkli divákom Kliňania až v dvadsiatej prvej minúte. Dvojica Jakub Demko a Ján Bakaľa počas vlastného oslabenia unikli obrancom Oravskej Polhory a vychutnali si brankára Jozefa Iglarčíka v bráne hostí. V dvadsiatej siedmej minúte Polhorčania vyrovnali. V tom istom prerušení Peter Potočan z mužstva domácich fyzicky napadol rozhodcu a následne rozhodcovia zápas ukončili.