Domov / Šport / Fotoreportáž z podujatia Goralman 2018 + výsledky

Fotoreportáž z podujatia Goralman 2018 + výsledky

Treti ročník Goralmanu je za nami, úspešne odštartoval v Námestove sobotu 26.5.2018. Počasie bolo výborné a tak si pretekári mohli naplno vychutať príjemné plávanie v Oravskej priehrade, po ktorom ich čakala mierne náročná cyklistika a jedinečný horský beh. Teplé a slnečné počasie našťastie búrku neprinieslo, a tak si pretekári Babiu horu vyskúšali v plnej kráse.

Unikátna trilógia Oravaman Extreme Tour začala 26. mája podujatím GORALMAN, ktorý štartoval v Námestove na nábreží Or. priehrady. Stredný triatlon sa odohrával na severnej časti Oravy v okolí Oravskej priehrady a Babej Hory. Zázemie pretekov poskytla Chata Slaná voda, kde mali aj pravé goralské privítanie. Na chate bolo zároveň depo cyklistika/beh a cieľ pretekov. Plavecká časť bola situovaná v zátoke v Námestove, kde sa plávali 2 okruhy po 1 km.
Cyklistická časť sa išla za plnej premávky za pomoci čiastočnej regulácie príslušníkmi PZ SR a dobrovoľnými hasičmi jednotlivých obcí. Trať bola mierne zvlnená s prevýšením 800 výškových metrov. Pretekárov čakali aj 2 krátke 12% stúpania a jedno 15% stúpanie. Cyklistika bola oproti Oravamanu výrazne ľahšia a rýchlejšia.
Podujatie podporilo množstvo fanúšikov 🙂
V mene organizátorov by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným pretekárom, ako aj divákom za výbornú atmosféru počas celého podujatia. Je pre nás veľká česť, že sa na štart postavilo 160 pretekárov zo 7 krajín. Veríme, že na rok sa nás stretne viac a opäť zažijeme jedinečný triatlonový víkend. Naše poďakovanie patrí majiteľom chaty Chata Slaná Voda a obci Oravská Polhora za pomoc pri organizovaní podujatia.“ povedal organizátor.

Goralman 2018 (26.5.2018) bol stredný triatlon situovaný v okrese Námestovo. Pretekárov čakali 2 km plávania v Oravskej priehrade, 83 km cestnej cyklistiky s prevýšením takmer 800 m a 21 km horského behu s prevýšením 1200 m. Celkovým víťazom tohtoročných tratlonových pretekov Goralman 2018 sa stal Václav Holub z Česka jazdiaci za Velosport Valenta Scott Team.

Tešíme sa na Vás na ďalšom podujatí v rámci trilógie Oravaman Tour. Bude ním VIII. ročník pretekov Oravaman, ktoré sa uskutočnia 14. júla v Zuberci. “ dodal organizátor.

 

Fotky z námestovskej časti pretekov od Michala Gloneka.
Sústredenie pretekárov pred štartom vo vode ..
Preteky boli odštartované o 8:00 hod.
Pretekárov čakali 2 kilometre plávania …
O goralskú atmosféru sa starali aj muzikanti z Oravskej polhory.
Výbeh pretekárov z plaveckej časti do depa …
Cyklistické depo v Námestove.
Z areálu lodenice v Námestove už čakalo pretekárov 83 km cyklistiky s prevýšením takmer 800 metrov.
Celú fotoreportáž nájdete na našej facebookovej stránke. Pozrite si aj výsledky z pretekov:


FOTO: Michal Glonek