Domov / Šport / Fotoreportáž – Orava privítala 350 boxerov z celého sveta!

Fotoreportáž – Orava privítala 350 boxerov z celého sveta!

KLIN, 13.-17.6.2018

Počas uplynulého týždňa sa v obci Klin konal jeden z najväčších medzinárodných turnajov v Európe SLOVAKIA BOXING CUP. Medzi povrazmi ringu sa predstavili boxeri z 18 krajín, hlavnou hviezdou a tvárou turnaja bola domáca trojnásobná Majsterka Európy Jessica Triebeľová.

Boxerský sviatok odštartoval v stredu 13. júna, kedy začali prichádzať výpravy z rôznych kútov sveta. Prestížny turnaj napísal už svoje štvrté pokračovanie, výnimočne je predovšetkým tým, že je otvorený pre všetky vekové a váhové kategórie, no najmä priateľskou atmosférou. Maratón, ktorý prebiehal súčasne v troch ringoch odštartoval prvými súbojmi vo štvrtok a v nedeľu vyvrcholil veľkým finále. V ringu sa predstavili aj domáci boxeri Jessica Triebeľová, ktorá si odniesla zlato, jej mladší brat Alex si po úvodnom súboji zlomil ruku a tak nemohol pokračovať v ceste do finále.

V hale vládla výborná atmosféra, pri každom ringu skandovali jednotlivé tými a podporovali svojich športovcov. Každým rokom sa kvalita turnaja zvyšuje o čom svedčí aj neustále narastajúci počet účastníkov. Slovakia boxing cup poctili svojou návštevou aj prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, či riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda.

Trojnásobná majsterka Európy a prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel po finálovom zápase Jessici Triebeľovej.

O sile a prestíži turnaja začína svedčiť, že sa turnaja zúčastňujú každým rokom nové kluby a pomaly si začína získavať celospoločenské uznanie, čo je aj našim cieľom. Tento rok ho dokonca zastrešoval aj Slovenský olympijský výbor a Národné športové centrum“, dodal organizátor turnaja Peter Triebeľ.

Z prava Alex Triebeľ, organizátor Peter Triebeľ, riaditeľ Národného športového centra Boris Čavajda a Jessica Triebeľová.
Akcie sa zúčastnili aj hostia ako predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, poslanec národnej rady Igor Janckulík, či Dušan Tittel.

FOTO: Michal Glonek