Fotoreportáž: HK Námestovo víťazom Altis Oravskej Hokejovej Ligy

Víťazom Altis-OHL sa stalo mužstvo Námestova, ktoré sa vo finále stretlo z HK Liesek.
PLAY – OFF Altis-OHL 2.3.2019

HK Vavrečka – HK Trstená 5 : 6

Od začiatku vyrovnaný duel, kde sa Vavrečka ujala vedenia a toto si udržiavala. Trstena mohla pri množstvách šancí nielenže vyrovnať ale aj otočiť skóre, no Vavrečka svoje vedenie udržiavala až do záveru zápasu, pričom taktika kazenia hry jej nevyšla, lebo Trstena v závere vyrovnala, čo však ešte nebolo všetko, pretože pri udržiavaní nerozhodného výsledku Trstena podnikla v samotnom závere útok s nie výraznou strelou, kde táto sekundu pred záverom skončila za bránkovou čiarou a tak Trstena zvíťazila 6:5.

HK Liesek – HK Námestovo 5 : 4

V úvode obojstranná hra zo zabezpečenej obrany, kde sa vedenia ujalo Námestovo, no Liesek zakaždým kontroval a nedovolil sa Námestovu odpútať o viac než jeden gól. V tretej tretine Liesek vyrovnal a keď sa zdalo, že zápas skončí nerozhodne hráč Námestova v snahe schovať puk pod betóny svojho brankára a prerušiť hru. poslal puk do vlastnej brány. Do konca zápasu Námestovo už takmer Liesek nepustilo z ich obraného pásma, no aj po bohatej streľbe sa mu už vyrovnať nepodarilo a tak prehralo 5:4.

PLAY – OFF Altis-OHL 3.3.2019

HK Trstená – HK Vavrečka 3 : 5

Od začiatku opatrný zápas z obidvoch strán, kde hra vychádzala zo zabezpečenej obrany. Vavrečka však nepomýšľala na taktizovanie, pričom hru zamerala hlavne na protiútoky čo sa jej aj vyplatilo. Trstenavšak svojou húževnatosťou ostreľovala bránu Vavrečky a buď gólu zabránili žrde alebo brankár Vavrečky. Keď v tretej tretine Vavrečka viedla o gól všetko vyzeralo na nájazdy, no neplatilo to, pretože vsietila gól a Trstena tak musala vsadiť všetky sily na útok. Tam mali aj poriadnu šancu, keď minútu pred koncom hrali presilovku a v prípade odvolania brankára by mohli čo-to zahrať. To však u Trstenej neplatilo a brankár ostal v bráne. Vavrečka podnikla protiútok, kde po faule boli sily na ľade zrovnané a nakoniec tak o skóre vyhrala Vavrečka boj o 3 miesto.

HK Námestovo – HK Liesek 6 : 2

Od úvodu poriadne rýchly hokej, kde hráči ukázali, že si zaslúžili hrať finále. Liesek na nič nečakal a po rýchlych útokoch sa ujal vedenia až o dva góly. Námestovo akoby z vyčkávacou taktikou čakalo až do druhej tretiny a tam sa začal lámať ľad. Keby Liesek len kazil hru a hral obranný hokej asi by to dopadlo ináč. Snaha o poistenie vedenia a stála hra dopredu vyhovovala Námestovu, ktoré skóre rýchlo otočilo. V tretej tretine, kedy už Liesek musel útočiť a zabezpečiť si tak nájazdy pridalo zásluhou Riša Uhliarika rozhodujúce góly a tak sa stalo víťazom Altis Oravskej Hokejovej Ligy z celkovým finálovym skóre 10:7.

Poradie PLAY – OFF Altis Oravskej Hokejovej Ligy

1. HK Námestovo
  2. HK Liesek
  3. HK Vavrečka
  4. HK Trstená

FOTOGÁLERIA z fináloveho zápasu HK Námestovo – HK Liesek 6 : 2. FOTO: Michal Glonek