Dohrávka 7. kola Altis Oravskej Hokejovej Ligy

7.kolo – Nedeľa 10.02.2019 (dohrávka po preložení)

HK Rabča – HK Slovan Trstená 2:5 (1:1 – 1:1 – 0:3)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Od úvodu vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách, kde v 10. minúte Trstená po akcii Miroslava Pekarčíka len kontrolovala, ako sa puk v pomalom tempe dostal za bránkovú čiaru. Rabča sa však nevzdávala a pri presilovej hre Tomáš Koľada v prvej tretine zrovnal skóre. Druhá tretina podobná ako prvá, kde si len mužstvá vymenili garde a Trstená v presilovke Filipom Šuhajom odskočila o jeden gól a za Rabču vyrovnal Koľada Tomáš. Ihneď na úvod tretej tretiny za Trstenú skóroval Filip Šuhaj, kde dokonca stretnutia pridali za Trstenú po góle Patrik Gočál a Furdek Michal. Rabča sa ešte snažila korigovať výsledok, no ten už zostal nezmenený.
Góly RAB:
1: 1 – 12:19 – Koľada Tomáš (Oselský Kornel) PH
2: 2 – 19:45 – Koľada Tomáš (Koľada Jakub)
Góly TRS:
0:1 – 09:10 – Pekarčík Miroslav
1:2 – 17:25 – Šuhaj Filip (Kráľ Michal, Pekarčík Miroslav) PH
1:3 – 31:01 – Šuhaj Filip (Zembjak Filip)
2:4 – 34:42 – Gočál Patrik
2:5 – 44:00 – Furdek Michal
Vylúčenia a trestné minúty : 3/6 – 6/12
Presilovky: 1/1
Oslabenia: 0/0
Rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Klin – HK Vavrečka 3:8 (1:1 – 0:3 – 2:4)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Ako prvý sa radovali domáci Kliňania vďaka Volfovi Jánovi, kde toto vedenie si podržali až do poslednej minúty prvej tretiny, pričom za Vavrečku vyrovnal Boris Červeň. V druhej tretine aj napriek vyrovnanej hre dokázala Vavrečka odskočiť na rozdiel troch gólov, keď skórovali Marek Košťál, Miroslav Hrkeľ a Dominik Ferletjak. V tretej tretine bol gólostroj Vavrečky, kedy sa trikrát presadil Dominik Ferletjak a raz Miroslav Hrkeľ. Klin sa však ľahko nevzdal a zásluhou Pavla Kubalu a Jakuba Demka skorigoval na konečných 3:8.
Góly KLI:
1:0 – 03:02 – Volf Ján (Bolibruch Pavol)
2:7 – 42:36 – Kubala Pavol (Bolibruch Peter)
3:8 – 44:12 – Demko Jakub (Kubala Pavol)
Góly VAV :
1:1 – 14:31 – Červeň Boris (Ferletjak Dominik)
1:2 – 19:40 – Košťák Marek (Laššák Miroslav, Hrkeľ Miroslav) PH
1:3 – 19:55 – Hrkeľ Miroslav (Laššák Miroslav)
1:4 – 26:24 – Ferletjak Dominik
1:5 – 33:50 – Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik, Červeň Boris)
1:6 – 35:01 – Ferletjak Dominik (Kováč Anton)
1:7 – 35:42 – Ferletjak Dominik (Červeň Boris)
2:8 – 42:55 – Hrkeľ Miroslav (Kováč Anton)
Vylúčenia a trestné minúty : 7/22 – 5/18
Presilovky: 0/1

HK Liesek – HK MTS Námestovo 1:5 (0:3 – 0:1 – 1:1)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Góly NAM:
Posledný súboj základnej časti o lídra tabuľky priniesol skvelý hokej. V prvej tretine aj keď Liesečania mali príležitosti Námestovo využilo každú ponúknutú šancu a gólmi Richarda Uhliarika, Romana Huľa a Adama Jagnešáka vyhralo prvú tretinu v pomere 0:3. V druhej tretine rýchla hra pokračovala, no gól dokázalo streliť iba Námestovo, keď sa presadil Richard Uhliarik. V záverečnej tretine hokej pridal na obrátkach, kedy v 36. minúte Dávid Matis po prejdení celej tretiny navýšil pre Námestovo na rozdiel piatich gólov. Liesek však korčuľoval ďalej a odmenou bol gól kapitána Jána Šuvadu. Námestovo sa teda stalo víťazom základnej časti súťaže Altis-OHL.