Domov / Šport / Dalibor Diko v semifinále Slovenského pohára juniorov

Dalibor Diko v semifinále Slovenského pohára juniorov

16.12.2017, Valaliky – Stolnotenisový Slovenský pohár juniorov

V sobotu 16.12.2017 sa konal vo Valalikoch ďalší z turnajov slovenského pohára v kategórii juniorov. Dalibor Diko zvládol základné skupinu bez zaváhania a postúpil podľa očakávaní do hlavnej súťaže z prvého miesta. V Hlavnej súťaži mal Dalibor v prvom kole voľný žreb, v druhom kole sa potrápil s o rok starším Matúšom Zelinkom z Košíc, v treťom kole zdolal Félixa Ivanča hrajúceho za Nitru, vo štvrtom kole ho čakal prvý vážnejší súper slovenská dorastenecká štvorka Reho z Košíc, ktorého Dalibor zdolal 3:2. V semifinále Dalibor zviedol ďalšiu päťsetovú bitku, no z víťazstvá sa tentoraz tešila slovenská dorastenecká dvojka a neskorší víťaz Jakub Zelinka z Košíc. V poslednom zápase o umiestnenie Dalibor prehral so slovenskou dorasteneckou jednotkou Pekom a obsadil konečné 4. miesto.
Martin Kyseľ z Tvrdošína zaváhal už v základnej skupine a po prehre v druhom kole s neskorším finalistom Oráčom z Vranova obsadil konečné 23.-32. miesto.
V súťaži dorasteniek Tvrdošínčanka Katka Belopotočanová skončila na 8.mieste a Natália Divínska na 5.mieste. Alžbeta Kováčová z Dolného Kubína obsadila 21.-30.miesto

ZDROJ: Sto Oravan Námestovo