Altis Oravská hokejová liga – sumár 13. kola

Sumár 6. kola – 2. PERIODA Altis-OHL

13.kolo – Nedeľa 12.02.2017

Predposlené kolo tohto ročníka nam prinieslo hneď dva zaujímave zápasy, keď v prvom zápase išlo o celkové prvenstvo v lige a v poslednom zápase kola sa zase bojovalo o tretie miesto.

Zápas č.1: HK Liesek – HK Slanica 3:2sn(0:1 – 1:2– 0:0)

Popis stretnutia :

Mužsto HK Liesek sa v tomto zásape mohlo pri výhre dotiahnuť na prvú Slanicu, ale to by muselo brať všetky body. V dosť nervóznom zapase sa do vedenia dostalo mužstvo Slanice , keď vo štvrtej minúte otvoril skóre Daniel Večerek. Skóre sa menilo v druhej tretine , keď Ján Bakaľa najskôr pridal druhý gól Slanice, no k obratu zavelili hráči Liesku a v prebehu necelej jednej minuty vyrovnali , keď góly vstrelil Dávid Miklušek a Juraj Matejčák .V tretej tretine malo viacej z hry mužstvo Liesku, keď nepremenilo niekoľko vyložených šancí, no dobre brániaca Slanica nakoniec remízu udržala a aj keď v nájazdoch nakoniec podľahla skvele hrajúcemu Liesku, pripísala si do tabuľky veľmi dôležity bod, ktorý jej naďalej postačuje na prve miesto a aj celkové víťazstvo v súťaži.

Góly LIE:

1:2 – 28:11 – Miklušek Dávid (Babinský Peter)

2:2 – 29:13–Matejčák Juraj (Javorek Tomáš)

Rozhodujúci nájazd : Miklušek Dávid

Góly SLA:

0:1 – 04:27 – Večerek Daniel (Potočan Peter)

0:2 – 20:10–Bakaľa Ján

Vylúčenia a trestné minúty : 5/10 –7/14

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 0/0

Rozhodcovia:  Erik Pacalaj – Miroslav Fleško

Zápas č.2: HK Vavrečka – HK Rabča 2:4 (0:0 – 1:2– 0:2)

V druhom zápase kola sa prvá tretina skončila bez gólu, no na oboch stranách pribúdali vylúčenia , ale ani jedno mužstvo ich nedokázalo premeniť. Až v druhej tretine sa vo vlastnom oslabení presadil Ľubomír Adamec. Na strane Vavrečky sa hra nezmenila a pri dvojnásobnom výlúčeni využili presilovku hráči Rabče, keď sa presadil František Grižák. Vavrečka dokázala znížiť Vladimírom Madleňákom no Rabča, pridala ďalšie dvá góly, keď Lubomír Adamec v presilovke dal svoj druhý gól zápasu. V závere ešte Vavrečka pridala gól Antonom Kováčom a znížila na konečných 2:4.

Góly  VAV:

1:2 – 26:21 – MadleňákVladimír (Ferleťjak Miloš)

2:4 – 40:28 – Kováč Anton (Hoľma Jaroslav)

Oslabenia: 0/1

Zápas č.3: HK Klin – HK Oravská Polhora 1:4 (0:1 – 0:2– 1:1)

Oravská Polhora otvorila skóre zápasu až v ôsmej minúte, keď sa presadil Dominik Kapičák a tým potvrdila úlohu favorita. Klin aj napriek veľkej snahe nedokázal skórovať a Polhora pomaly kontrolovala výsledok. V druhej tretine pridali hráči Polhory dva góly , keď sa presadil Kapičák Patrik a Piták Dávid. Klin vo veľkej snahe urobiť ešte niečo s výsledkom sa snažil Polhorskýh hráčov napádať no v prehnanej aktivite sa dopušťal faulov no napriek tomu dokázal Pavol Bolibruch skórovať vo vlastnom oslabení, čim dal akú takú šancu na otočonie zápasu. To však neprišlo a druhým gólom v zapase Dominik Kapičák uzavrel v presilovek skóre na konečnmých 4:1 pre Oravskú Polhoru.

Góly KLI:

1:3 – 37:19 – Bolibruch Pavol

Góly  POL:

0:1 – 08:04 – Kapičák Dominik

3:2 – 19:28 – Kapičák Patrik

3:3 – 28:48 – Piták David

3:4 – 42:24 –  Kapičák Dominik (Iglarčík Dominik)

Vylúčenia a trestné minúty : 6/12 – 3/6

Presilovky: 0/1

Zápas č.4: HK MTS Námestovo – HK Slovan Trstená 0:6(0:3 – 0:1– 0:2)

Záverečné stretnutie hracieho dňa , bol priamy súboj o tretie miesto. Hráči Trtenej od úvodu mali viacej z hry a dokázali využiť prvú presilovku gólom Filipa Šuhaja. Námestovo malo hneď po prvom góle veľkú šancu vyrovnať, no potvrdilo sa známe nedáš-dostaneš a z proti útoku pridal druhý gól najproduktývneší hráč Trstenej Martin Pekarčík. Do konca tretiny ešte pridal tretí gól Miloš Furdek, keď využil chybu v striedaní Námestova. Druhá tretina bola vyrovnaná no hráči Trstenej už v úvode pridali štvrtý gól zásluhou Filipa Šuhaja. Námestovo aj nepriek veľkej snahe nedokázalo prekonať dobre chytajúceho Matúša Zaťka. Trstená pridala do konca zápasu ešte dva góly a tým uzavrela konečný výsledok na 6:0.

Góly  NAM:

Góly  TRS:

0:1 – 08:14 – Šuhaj Filip (Kováč Andrej) PH1

0:2 – 08:59 – Pekarčík Martin (Betuščák Adrian)

0:3 – 12:35 – Furdek Miloš

0:4 – 15:35 – Šuhaj Filip (Barnas Maroš)

8 HK Klin 13 1 0 3 9 27:70(-43) 6

Z – počet zápasov, V – výhra, Vn – výhra po nájazdoch, Pn – prehra po nájazdoch, P – prehra, B – body spolu

Autor: Juraj Jankuliak