Sumár 11. kola Altis-Oravskej hokejovej ligy

Nedeľa 4.2.2018 – Sumár 11. kola Altis-OHL

HK MTS Námestovo – HK Vavrečka 6:2 (3:0 – 2:0 – 1:2)

Zápas č.1 – Popis stretnutia :
Oba tímy začali zápas opatrne. Hralo sa čisto. Skóre stretnutia otvoril Štefan Ligas, ktorý po prihrávke Tibora Grígeľa vymietol brankárovi Vavrečky Martinovi Pribilincovi pravý horný roh. Z rovnakej situácie o necelé dve minúty zvyšoval Roman Huľo. V závere tretiny sa herne zrýchlilo. Domáci zásluhou Branislava Podhájskeho využili presilovú hru za nedovolené bránenie v podaní Petra Halimoviča. Druhá časť stretnutia začala v rovnako v tempe. V tejto časti dominovali Námestovčania. Zvýšili o dva góly, ktoré oba vsietili počas vlastného oslabenia. Medzitým Vavrečania nevyužili krátku presilovú hru o dvoch hráčov. Hneď v úvodných sekundách poslednej tretiny domáci znovu využili presilovú hru. Následne však ešte zabrali hostia. Ich snaha sa pretavila do dvoch gólov z hokejky Dominika Ferletjaka, ktorý však len znižoval na výsledných 6:2.
Góly NAM:
1:0 –04:28 – Ligas Štefan (Grígeľ Tibor)
2:0 – 06:06 – Huľo Roman (Slovík Martin)
3:0 – 11:04 – Podhájsky Branislav (Huľo Roman) PH1
4:0 – 26:26 – Slovík Martin (Huľo Roman) OS1
5:0 – 28:40 – Huľo Roman (Slovík Martin) OS1
6:0 – 30:46 – Slovík Martin (Huľo Roman) PH1

Góly VAV:
1:6 – 39:41 – Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav)
2:6 – 43:35 – Ferletjak Dominik

Vylúčenia a trestné minúty : 5/18 – 5/10
HK MTS Námestovo – Ligas Štefan – 10 min (OT) – Nešportové správanie
Presilovky: 2/0
Oslabenia: 2/0
Rozhodcovia: Paulovič Juraj – Mišek Michal

HK Liesek – HK Rabča 6:2 (3:0 – 1:1 – 2:1)

Zápas č.2 – Popis stretnutia :
Hneď od začiatku stretnutia mali lepšie našliapnuté domáci Liesečania. Hralo sa prevažne len pred bránou hostí. Strelecky sa ukázal Dávid Miklúšek, ktorý už v ôsmej minúte strieľal na hetrik. V druhej tretine už hostia potrápili súpera viacej. V polovici tretiny boli však znovu úspešní domáci. Úradoval Peter Bartoš v rýchlom protiútoku za pomoci Richarda Baňáka. V závere tejto tretiny sa napokon zaslúžene podarilo presadiť aj Rabčnanom. Po nahrávkach Jakuba Koľadu a Milana Labudu unikol Peter Babinský, proti ktorému brankár Dominik Lužbeťák už nemal žiadnu šancu. Posledná časť stretnutia znova patrila domácim. Peter Babinský si pripísal dva góly. V záverečných sekundách aj napriek tlaku ešte Marian Oselský ukázal Liesečanom že Rabčania predsa len nie sú ľahký súper.

Góly LIE:
1:0 – 03:58 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Babinský Peter)
2:0 – 05:51 – Miklúšek Dávid
3:0 – 07:40 – Miklúšek Dávid (Baňák Richard, Babinský Peter)
4:0 – 22:26 – Bartoš Peter (Baňák Richard)
5:1 – 34:06 – Babinský Peter (Miklúšek Dávid, Baňák Richard)
6:1 – 41:35 – Babinský Peter

Góly RAB:
4:1 – 27:14 – Koľada Tomáš (Labuda Milan, Koľada Jakub)
6:2 – 44:48 – Oselský Marián

Vylúčenia a trestné minúty : 1/2 – 1/2
Presilovky: 0/0
Oslabenia: 0/0

HK Klin – HK Trstená 3:6 (1:4 – 1:2 – 1:0)

Zápas č.3 – Popis stretnutia :
Rýchle dva góly v polovici prvej tretiny zásluhou Filipa Šuhaja a Pekarčíka Miroslava poslali Trstenčanov do vedenia. Následne Ján Volf znižoval na 1:2. Potom už boli v prevahe znova hostia a prvú časť ukončili s trojgólovým náskokom. Druhú tretinu gólovo otvoril Richard Uhliarik. Z diaľky prestrelil brankára domácich. V dvadsiatej piatej minúte šancu Kliňanov na zníženie vysokého rozdielu v podobe presilovej hry využil Jozef Stahoň. Hostia však nič nenechali na náhodu a Richard Uhliarik znovu zvyšoval. V tretej tretine hráči oboch tímov korčuliarsky spomalili, avšak pribudla nervozita. Do konca stretnutia sa hral už len vlažný hokej. Dve minúty pred koncom sa ešte divákom predviedli Kliňania a už len upravili výsledné skóre na 3:6.