ALTIS MEDIA CUP 2018 opäť vyhrala Česká televízia

ALTIS MEDIA CUP 2018 opäť pre ČT! NEUVERITEĽNE DRAMATICKÝ ZÁVER TURNAJA! O MEDAILY DO POSLEDNÝCH SEKÚND!
Po siedmy raz sa streli mediálne výbery Slovenska a Česka na populárnom hokejovom AltisCupe. 7 tímov sa malo stretnúť systémom každý s každým, aby sme spoznali (staro)nového majstra.
V úvodnom zápase nastúpili proti sebe výbery TA3 a RTVS. Spravodajcovia vyhrávali 5 minút pred koncom 3-0, ale v priebehu minúty verejnoprávna TV znížila na rozdiel jediného gólu. Onedlho skórovala TA3, ale ešte 55 sekúnd pred záverom vyrobila RTVS drámu. Napokon Ta3 výsledok 4-3 ustrážila, hoci v poslednej sekunde puk vystrelený spoza polovice takmer skončil v sieti.
V nasledujúcom zápase Markíza i s najväčšou hviezdou turnaja, Jožkom Stumpelom podľahla silnej JOJke 1-9.
Aj Altis urobil krátky proces s Mufuzou s Braňom Jánošom. Zdolal ju 7-3.
Česká televízia vstúpila do turnaja ako posledná zápasom proti Ta3. V hre jasne dominovala a partia okolo Martina Hostáka a majstra sveta Romana Šimíčka nemala mať problémy proti outsiderovi. Avšak ten mal skvelého brankára Samuela Orčíka, ktorý držal remízový stav až do polovice druhého polčasu. V závere sa ale už prejavila kvalita obhajcu titulu.
Následne RTVS neprekonala brankára Markízy, zatiaľ čo vlani bronzový tím strelil 6 gólov.
JOJka potvrdila ambície aj v súboji s Mufuzou, tá si odniesla debakel 3-13.
Výborný zápas hral Altis s Českou televíziou. Západní susedia dali skoro úvodný gól a búšili do súpera, ale skvelý 14-ročný gólmanAltisuudržiaval šancu na dobrý výsledok. 5 minút pred koncom prišiel vlastný gól Českej televízie a zrodil sa výsledok s najmenším počtom gólov – 1-1.
Markíza neskôr zvíťazila po polčase 1-0 nad TA3 presvedčivo 5-1 a vrátila sa do boja o medaily.
JOJka pokračovala v spanilej jazde, teraz si to odniesla RTVS, keď prehrala 2-9. JOJ však jej najväčší súperi ešte iba čakali, ale s medailou sa už určite počítalo.
O tú sa ale hlási aj ČT, ktorá odpovedala najvyšším víťazstvom nad Mufuzou 15-2.
V druhý deň po ťažkej noci sa hral prvý zápas medzi TA3 a Altisom a zrodilo sa veľké prekvapenie. TA3 neustále viedla a favorit vždy dorovnával. 4 minúty pred koncom takto Altis korigoval na 2-2, ale už o 10 sekúnd hráč so štatútom „profi“, DanoRzavský vrátil vedenie pre TA3. Tesný náskok si už hráči tejto televízie uhájili, aby sa radovali z nečakaných troch bodov.
Následne sa stretla Mufuza s RTVS a dokázala nečakane hladko prehrať svojho súpera 5-2. Neskôr ČT pokračovala v dobrých výkonoch, vyhrala nad Markízou 6-1 a s jej obhajobou titulu to vyzeralo nádejne.
Potom nasledoval jeden z vrcholov turnaja, výborná JOJka podľahla v dramatickom zápase Altisu 1-2 a skomplikovala si šance na útok na titul.
Nasledovala ďalšia dráma, Ta3 vyhrávala nad Mufuzou 3-1. Pred koncom zápasu, ale herecký výber vyrovnal, no minútu pred sirénou ešte stihli spravodajci streliť víťazný gól.

Reportáž od TV Markíza v športových novinách v čase od 7:40.

O chvíľu Česká televize rozdrvila RTVS 6-1 a zlaté medaily už naberali reálne kontúry.
Keď Altis podľahol Markíze 4-8, situácia zvlášť v boji o strieborné a bronzové medaily sa zaujímavo zamotávala. A k tomu všetkému nasadil korunu prekvapujúci výsledok stretnutia JOJ-TA3. Jasný favorit z Koliby viedol 4-0 a zdalo sa, že nepustí do hry o medaily televíziu z Gagarinovej. Lenže v druhom polčase sa začala rodiť senzácia. Hráči TA3 postupne náskok znižovali, aby napokon skóre i dorovnali! Súboj dospel k hororovému záveru. 20 sekúnd pred koncom OndroBober, najlepší strelec JOJky vystrelil z dvoch metrov pred prázdnou bránkou naprázdno, puk mu preskočil hokejku. Z protiútoku Peter Jonáktaktiež z dvoch metrov trafil do pleca brankára. A tak si tímy body delili, čo bol samozrejme väčší úspech pre TA3. Tá svoje účinkovanie na turnaji ukončila ako prvá a teoreticky mala malú šancu i na striebro (Joj by musela prehrať s ČT o 14 gólov a Mufuza by musela vyhrať nad Markízou), alebo bronz. I tak sa javilo, že spravodajská televízia odíde s najväčšou pravdepodobnosťou bez cenného kovu.
Vo svojom záverečnom vystúpení si aj RTVS pripísala svoje prvé body, keď zvíťazila nad Altisom 10-5. Tento výsledok sa teda vôbec neočakával.
Turnaj dospel do nádherného záveru, pred nami ostali dva zápasy, ktoré mali určiť poradia na medailových pozíciách. A zápas JOJ-ČT bol dokonca akoby finálovým, keďže víťaz zápasu by bol aj celkovým víťazom turnaja. Českému tímu ale stačila aj remíza. Skvelý výber spoza Moravy ale jasne dominoval a zvíťazil 4-1. Obhájil tak prvenstvo a stal sa historicky najúspešnejším tímom AltisCupu s dvoma zlatými medailami a jedným bronzom. Jojka si teraz musela na svoju pozíciu počkať, ale aspoň vedela, že medailu má istú.
Asi najkrajší zážitok ponúkol posledný zápas turnaja, hoci nešlo o zlaté medaily. Markíza by v prípade víťazstva nad Mufuzou obsadila striebornú pozíciu, remíza by ju posúvala na bronz a prípadná prehra až na 4.miesto. Okolo hracej plochy a v hornej posilňovni odkiaľ je najlepší výhľad na ľad sa tentoraz zišlo veľa divákov. Výsledok zaujímal veľa ďalších tímov. Najviac tento zápas prežívali reprezentanti Ta3. A to preto, lebo po polčase viedla Mufuza nečakane 3-1 a v úvode druhej časti dokonca pridal nádherný gól pod pravý vinkel Tomáš Bezdeda. Mufuza vyhrávala 4-1, Ta3 v tejto chvíli sedela na bronzovej pozícii. Ale Markíza pridala na plyne, roztočila slušný kolotoč a znížila na 3-4. Vtedy sa Mufuzáci dostali k vyše minútovej presilovej hre piatich proti trom. No nevyužili ju a naopak, do úniku sa dostal Tibor Melichárek a v páde cez brankára vyrovnal! Markíza sa posúva na tretiu priečku, Ta3 padá na štvrtú. Do konca zápasu ostávajú tri minúty. Mufuza bez ohľadu na výsledok skončí na 6.mieste, ale i tak hrá o víťazstvo. V čase 38:37, teda kedy do konca ostávalo 83 sekúnd sa pred bránku Markízy dostala až trojica hráčov Mufuzy, aby napokon z uhla všetko presne zakončil Fero Skladaný. Fanúšikovia Ta3 vyskočili a objímali sa. Koniec ale nebol, Markíza odvolala brankára a usadila sa v pásme Mufuzy. Tej sa podarilo iba raz vyhodiť puk na prázdnu bránku protivníka, ale ten skončil na tyčke. V poslednej sekunde ešte prišla jedna ťažká strela Markízy, ale brankár Mufuzy ju vykryl. Nečakané rozuzlenie, Markíza končí štvrtá, JOJ druhá ako vlani, a TA3 takto prišla k svojmu druhému historickému bronzu! Určite tak i právom dostal cenu pre najlepšieho brankára Samo Orčiak, iba 15 ročný gólman Ta3, ktorý skutočne výrazne potiahol svoj tím k takémuto výsledku. Najlepším asistujúcim hráčom so štatútom „Profi“ bol Tomáš Chrenko, ktorý hral v drese JOJky. Nazbieral 12 asistencií a iba raz skóroval, takže mal 11 bodov. Za ním skončili s desiatimi bodmi Martin Hosták z ČT a Rudo Tománek z JOJ. 9 bodov si pripísal Rasťo Konečný z RTVS.
Najlepším strelcom bol OndroBober z JOJ (8 gólov), najlepším v kanadskom bodovaní bol Radim Hasoň z ČT (18 bodov).