Domov / Šport / 23. ročník mestskej volejbalovej ligy v Námestove

23. ročník mestskej volejbalovej ligy v Námestove

Prvého apríla 2017 vyvrcholil XXIII. ročník Mestskej volejbalovej ligy zmiešaných družstiev – VúML v Námestove. O putovný pohár bojovalo od novembra 2016 osem družstiev v telocvični ZŠ Slnečná v Námestove. V základnej časti súťaže hrali družstvá po dva zápasy každý s každým, na dva víťazné sety. Nasledovalo štvrťfinále, kde sa družstvá stretli podľa umiestnenia v základnej časti systémom: 1-8, 2-7, 3-6 a 4-5. Po odohraní dvoch vzájomných zápasov postúpili do semifinále víťazi štvrťfinálových súbojov. Semifinále sa hralo systémom na dva hrané zápasy a na tri víťazné sety. Zo semifinálových duelov vzišli dvojice družstiev, ktoré hrali o tretie a prvé miesto. Tretie miesto si v zápase proti Gymniku vybojoval Taktic po výsledku 3:0 (-23,- 20,-24). Putovný pohár víťaza mestskej ligy získalo družstvo Cencúle, ktoré vo finále porazilo Novoť 3 : 2 (16,-20,18,-20,11). Samotný finálový zápas bol naozaj napínavý a musel rozhodovať až piaty set, v ktorom malo viac športového šťastia a odhodlania po víťazstve družstvo Cencúle.

Víťazné družstvo XXIII. ročníka Mestskej volejbalovej ligy v Námestove – volejbalisti z Oravského Podzámku, družstvo Cencúle. Foto: (mm)

Konečné poradie tohto ročníka: 1. Cencúle (družstvo z Oravského Podzámku), 2. Novoť, 3. Taktic, 4. Gymnik, 5. Celebrity (družstvo z Lokce), 6. Basket, 7. Zamakamené (družstvo zo Zákamenného), 8. Tornádo (družstvo s najvyšším vekovým priemerom). Slávnostné vyhodnotenie XXIII. ročníka mestskej volejbalovej ligy spojené s odovzdávaním cien sa uskutočnilo 1. apríla v réžii Milana Čiernika aj vďaka sponzorom, za čo im patrí veľké poďakovanie. Za najlepšieho volejbalistu si družstvá vybrali Tibora Brňáka (Taktic) a najlepšiu volejbalistku Kristínu Opálkovú (Gymnik). Mestská volejbalová liga v Námestove funguje od roku 1994 a jej hlavným cieľom vždy bolo pritiahnuť čo najširšiu verejnosť k športu a volejbalu, hlavne mladých ľudí. Veríme, že sa nám to všetkým, ktorí robíme okolo volejbalu v Námestove, podarilo.

Za organizačný výbor VúML a volejbalový oddiel Marián Melišík
ZDROJ: Noviny Námestovčan