Domov / Archív podujatí / 15.7.2017 – Oravaman

15.7.2017 – Oravaman

ORAVAMAN (2 km – 90 km – 21 km, 3300 m prevýšenie)

Plávanie 2 km

Dve kolá po 1 km, s výbehom na breh. Neoprény sú povolené. Požičovňa neoprénov TRIWAY.

Cyklistika 90 km / 2300 m

Náročná trať s mnohými stúpaniami so sklonom 12 % (3x horský prechod Huty + stúpanie na Ťatliakovu chatu). Odporúčame cestný / časovkársky bicykel. Pre slabších odporúčame prevodník 50/34, prípadne trojprevodník. Cyklistika vedie po cestách II. a III. triedy a po obecných komunikáciách. Pozor, jazda v balíku je zakázaná. Trasa: Sielnická zátoka, Liptovský Trnovec (otočka po 4km), Liptovské Matiašovce, Huty, Zuberec (viď obrázok nižšie), Blatná dolina (otočka 5 km za dedinou smerom na Oravice, na 37 km), Zuberec, Huty (otočka pod stúpaním na 61 km, na liptovskej strane, takže od Liptova sa Huty pôjdu 2 krát), Zuberec, Zverovka, Ťatliakova
V úseku Zuberec – Zverovka – Ťatliakova chata (78. – 90. km) treba dbať na opatrnosť (na ceste sa nachádzajú výtlky). Počas celej trasy je zakázaný prejazd cez stredovú čiaru, to znamená jazda v protismere je zakázaná. Porušenie = diskvalifikácia.Pozor, na viecerých úsekoch idú pretekári oproti sebe, treba dbať na bezpečnosť a opatrnosť! Sprievodné autá a cudzia pomoc je zakázaná. Cyklistická časť je v úseku Sielnická zátoka – Huty – Zuberec pre dopravu uzavretá v čase 7:30 – 12:30 hod.

Beh 21 km / 1000 m

Náročný horský beh s prudkým stúpaním a klesaním. Beží sa vysokohorskom teréne, po značkovaných chodníkoch na území Tanap-u. Bežecká trať je náročná, obsahuje prudké stúpanie a klesanie. Podklad tvorí hlina, tráva, kamene a miestami trčia korene stromov. Trasa: Ťatliakova chata, sedlo Zábrať, Rákoň (1876 m.n.m.), Lúčna, Látaná Dolina. Po príchode do Látanej doliny 4km trate vedú po asfaltovej ceste s miernym klesaním až na Zverovku. Ďalej sa pokračuje do lyžiarskeho strediska Roháče – Spálená, nasleduje 1 km stúpanie (250 m prevýšenie) do polovice Spáleného žľabu a ďalej klesanie po zvážnici až ku skanzenu, okolo chatovej oblasti Uniza až na Penzión Pribiskô, kde je cieľ pretekov.